20. prosince 2014 12:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Majitel Jablotronu koupil cenné pozemky v Jizerkách. O ceně mlčí

Majitel Jablotronu Dalibor Dědek koupil jedny z nejlukrativnějších pozemků v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Majitel Jablotronu Dalibor Dědek koupil jedny z nejlukrativnějších pozemků v... | foto: Česká televize, Hyde parkLidovky.cz

BEDŘICHOV (JABLONEC) Majitel Jablotronu Dalibor Dědek ovládl jedny z nejlukrativnějších pozemků v Jizerských horách. Od soukromého zemědělce skoupil zhruba šedesát hektarů luk mezi Hraběticemi a Královkou.

Jablonecký podnikatel transakcí do budoucna zabránit sporům o využití luk pro běžkaře i snahám zastavět jedno z nejhezčích míst hor, píše liberecká příloha MF Dnes.

Pozemky jsou už převedené v katastru, kupní cenu nechce Dědek uvádět. Zapsány jsou na jeho firmu Jablotron, později je chce vložit do připravované Nadace Jablotron, ve které zamýšlí soustředit všechny charitativní projekty.

Podle něj je jedním z cílů i to, aby se na pozemcích nic nestavělo. „Jsou to cenné louky a víme, že tu byl velký zájem developerů na nich něco postavit,“ řekl deníku Dědek.

Běžkařská stopa za korunu

Změna majitele prospěje i běžkařům. Jizerská o.p.s., jež upravuje stopy běžkařům v Jizerských horách, se s předchozím majitelem nedohodla a mezi kapličkou a Královkou byla upravená magistrála jen do úrovně chaty Tesanka.

„Požadoval nemalé finanční částky za to, že by tam magistrála vedla,“ řekla deníku ředitelka společnosti Jana Lhotová. S majitelem Jablotronu uzavřela Jizerská o.p.s. smlouvu za symbolickou korunu.

Lidovky.cz, ČTK