31. července 2012 22:52 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Microsoft končí s Hotmailem, přeměnil ho na Outlook

Microsoft | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Microsoft | foto: ČTK

SEATTLE Softwarová společnost Microsoft představila inovovaný bezplatný servis elektronické pošty s atraktivnější podobou včetně napojení na populární sociální sítě. Místo dosavadního názvu Hotmail mu dala staronové jméno Outlook, pod nímž Microsoft nabízí emailový servis zákazníkům svého balíku Office. Firma tím chce zastavit ztrátu tržního podílu svého servisu na úkor konkurenčního Gmailu od společnosti Google.

Hotmail byl v červnu stále ještě největší internetový emailový servis a se 324 miliony uživateli měl na globálním trhu asi 36 procent. Jeho nejrychleji rostoucí rival Gmail dosáhl 31 procent a je těsně třetí za stagnujícím Yahoo Mail se 32 procenty, uvedla agentura Reuters na základě údajů firmy comScore. Microsoft spustil Hotmail v roce 1996 a nemodernizoval jej už osm let.

ČTĚTE TAKÉ:

Přejmenovaný Hotmail bude mít napojení na Facebook, Twitter, LinkedIn a Google+. Bude také obsahovat nové prvky pro nakládání s přílivem nevyžádané pošty a masově zasílané reklamy. Uživatele Hotmailu bude firma vybízet, aby v příštích měsících přešli na Outlook.

Nový servis vypadá na pohled čistě a má hodně prázdného místa, čímž připomíná poslední verzi Gmailu. Reklamy se objevují relativně nevtíravě na pravém okraji hlavní stránky, nikoli ale při prohlížení vzkazů. Outlook také umožní snadné užívání internetových produktů Microsoft jako nástroje SkyDrive pro ukládání dokumentů, Office Web Apps pro práci mimo osobní počítač a později bude mít zabudován i videotelefonní servis Skype.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!