4. února 2014 15:28, aktualizováno  15:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Microsoft povede indický rodák Satya Nadella, šéf cloudové divize

Satya Nadella, budoucí možný generální ředitel Microsoftu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Satya Nadella, budoucí možný generální ředitel Microsoftu. | foto: Reuters

SEATTLE Novým generálním ředitelem softwarové firmy Microsoft bude šestačtyřicetiletý indický rodák Satya Nadella, který dosud vedl divizi cloudových technologií. Ve funkci s okamžitou platností nahradí Steva Ballmera.

Nadella je teprve třetím generálním ředitelem v 39leté historii Microsoftu po spoluzakladateli firmy Billu Gatesovi a Ballmerovi, napsala agentura Reuters.

Nadella se narodil v Indii a v Microsoftu pracuje 22 let. Ve firmě působil v mnoha funkcích. Zastával vysoké pozice v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších divizích, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy zastával vysokou funkci v divizi pro cloudové technologie.

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu, kdy Ballmer oznámil, že funkci do roka opustí. Média od té doby spekulovala o mnoha kandidátech, Nadella byl mezi nimi.

Microsoft současně oznámil, že Bill Gates opustí funkci předsedy správní rady firmy, ve které ho nahradí John Thompson. Gates získá ve firmě novou úlohu, stane se technologickým poradcem.

Lidovky.cz, ČTK