24. září 2013 7:11 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Microsoft věří novému tabletu Surface 2. O minulou verzi nebyl zájem

Americká softwarová společnost Microsoft představila novou generaci svého počítačového tabletu Surface 2.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americká softwarová společnost Microsoft představila novou generaci svého počítačového tabletu Surface 2. | foto: Reuters

NEW YORK Americká softwarová společnost Microsoft představila novou generaci svého počítačového tabletu Surface. Na trhu se přístroje Surface 2 a Surface Pro 2 objeví 22. října. Cena tabletu Surface 2, který využívá méně výkonný procesor AMR, bude začínat na 449 dolarech (zhruba 8600 Kč). Výkonnější Surface Pro 2 s procesorem Intel bude možné pořídit od 899 dolarů (17 300 Kč).

První generace tabletu Surface vstoupila na trh v loňském roce společně s operačním systémem Windows 8 jako první mobilní zařízení Microsoftu. Ten chtěl pomocí nového přístroje konkurovat populárním tabletům iPad společnosti Apple, zatím se mu však podle agentury Reuters nepodařilo mezi spotřebiteli vzbudit o svůj produkt výraznější zájem.

ČTĚTE TAKÉ:

Microsoft nyní vstupuje také do odvětví výroby mobilních telefonů. Umožní mu to záměr koupit od finské společnosti Nokia její hlavní divizi, za kterou zaplatí 5,44 miliardy eur (přes 140 miliard Kč).

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů. V poslední době ale firma zaostává za konkurenty jako je Apple nebo Google, kteří ji předstihli v orientaci na stále populárnější tablety a chytré telefony.

Lidovky.cz, ČTK