23. listopadu 2013 11:58 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Microsoft prodal za necelých 24 hodin přes milion nových Xboxů

Microsoft prodal za necelých 24 hodin přes milion nových Xboxů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Microsoft prodal za necelých 24 hodin přes milion nových Xboxů. | foto: ČTK

SAN FRANCISCO Americký softwarový gigant Microsoft prodal přes milion kusů nové herní konzole Xbox One během necelých 24 hodin od jejího uvedení na trh. Oznámila to firma.

Nová generace konzole Xbox se začala o půlnoci ze čtvrtka na pátek prodávat ve 13 zemích. Přístroj soupeří o zákazníky s konzolí PlayStation 4, kterou před týdnem uvedl na trhy ve Spojených státech a Kanadě japonský konkurent Sony. Ten minulý víkend oznámil, že během prvních 24 hodin prodal milion konzolí PlayStation 4.

Nová generace konzole Xbox se začala o půlnoci ze čtvrtka na pátek prodávat ve 13 zemích.

Microsoft stanovil cenu Xbox One ve Spojených státech na 499 dolarů (zhruba 10.000 korun). Xbox One je tak o sto dolarů dražší než konkurenční PlayStation 4. Obě zařízení nabízejí vyšší výkon a lepší grafiku než jejich předchůdci.

Analytik Brian Crecente ze společnosti Polygon podle serveru BBC upozorňuje, že PlayStation 4 se soustředí především na samotné hry, zatímco Xbox One chce být zábavním centrem umožňujícím snadné přepínání mezi hrami, televizními pořady, hudbou a aplikacemi.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SMĚNOVÝ MISTR

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 34 000 - 40 000 Kč