14. června 2013 17:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Microsoft vábí 'jablíčkáře'. Prodává balík Office pro iPhone

iPhone | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy iPhone | foto: ČTK

NEW YORK Americký softwarový obr Microsoft začal prodávat verzi svého softwarového balíku Office pro populární telefony iPhone od společnosti Apple. Microsoft ale uvedl, že svůj textový a tabulkový procesor spolu s dalšími aplikacemi zatím nenabídne pro tablety iPad, ani pro smartphony s operačním systémem Android.

Microsoft si podle agentury AP bude za využívání balíku Office na iPhonech účtovat 100 dolarů (1933 Kč) ročně. Nechce jej ale zatím nabízet na jiných přístrojích, aby si nenarušil výhodu, kterou mají tablety založené na jeho systému Windows.

ČTĚTE VÍCE:

Uživatelé iPhonu budou moci s balíkem Office Mobile vytvářet, číst a upravovat textové dokumenty, tabulky a prezentace v programu PowerPoint.

Roční předplatné

Balík bude dostupný v prodejnách Apple zdarma, aktivovat se ale bude až zaplacením ročního předplatného Office 365. To umožní používat programy Office až na pěti počítačích se systémy Windows a Mac. Koupě Office do trvalého vlastnictví by sice mohlo přijít dlouhodobě levněji, to ale na iPhonech nebude možné.

Pro uživatele tabletů iPad nebo telefonů s Androidem je Office dostupný přes internet, proti plnohodnotné verzi je ale výrazně omezený. Webová verze navíc funguje jen s nepřerušeným internetovým připojením, což u řady tabletů nebývá pravidlem.

Lidovky.cz, ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.