27. dubna 2011 17:37 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Míla nahradí ve Svazu průmyslu a dopravy Hanák

Novým prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR se stane dosavadní první viceprezident Jaroslav Hanák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novým prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR se stane dosavadní první viceprezident Jaroslav Hanák | foto: ČTK

PRAHA Novým prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR se stane dosavadní první viceprezident Jaroslav Hanák, který je před čtvrteční valnou hromadou svazu jediným kandidátem.

ČTK to řekl zdroj z průmyslové sféry. Hanák potvrdil, že je kandidátem na post prezidenta. Jaroslav Míl po sedmi letech ve své funkci prezidenta končí.

Čtěte více:

Mluvčí svazu Milan Mostýn nicméně jména uchazečů o funkci prezidenta i viceprezidenta odmítl sdělit a avízované zvolení Hanáka do čela této nejvýznamnější zaměstnavatelské organizace v ČR označil za předčasnou informaci.

Zájem o místo viceprezidentů je však podle něj poměrně značný, na každé místo jsou dva až tři zájemci. Dosavadní počet sedmi viceprezidentů by se však prý na valné hromadě mohl naopak snížit. Seznam kandidátů do představenstva svazu byl uzavřen loni 1. prosince. Celkově se o 14 míst ucházelo 28 kandidátů.

Hanák, který je prezidentem prostějovské společnosti FTL - First Transport Lines, se viceprezidentem svazu stal v roce 2003. Míl před nástupem do čela Svazu průmyslu a dopravy v dubnu 2004 působil mimo jiné i ve společnosti ČEZ, v letech 2000 až 2003 dokonce jako generální ředitel a předseda představenstva. V prosinci 2008 odmítl nabídku tehdejšího premiéra Mirka Topolánka na místopředsednický post v jeho kabinetu.

ČTK, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ELEKTRIKÁŘ 1 SMĚNA

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč