Čtvrtek 21. ledna 2021svátek má Běla 5 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Miliarda eur za dva měsíce: zelené dluhopisy CTP jsou investory velmi žádané

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: CTP

PRAHA Elitní evropský logistický developer CTP a největší majitel a developer logistických parků ve střední a východní Evropě, úspěšně vydal druhou sadu zelených dluhopisů v hodnotě 400 milionů eur. Emisi předcházela v říjnu tohoto roku první sada s výnosem 650 milionů eur. V souladu se svou výraznou orientací na udržitelnost a cílem dosáhnout provozní uhlíkové neutrality do konce roku 2021 využije společnost prostředky získané z obou emisí k financování svého portfolia šetrných budov.

Společnost CTP B.V. (ticker CTPBVV) 27. listopadu 2020 úspěšně vydala druhou sadu zelených dluhopisů v hodnotě 400 milionů eur. Dluhopisy mají tříletou splatnost a pevný roční kupón 0,625 %. Investory byly opět velmi dobře přijaty. Poptávka násobně převýšila nabídku, na vrcholu se pohybovala nad jednou miliardou eur. Úvodní emise zelených dluhopisů CTP 1. října 2020 v hodnotě 650 milionů eur se stala největším debutem developerské společnosti v regionu CEE. CTP se pro zelené dluhopisy rozhodla poté, co se v roce 2019 zavázala k certifikaci svého kompletního portfolia logistických a průmyslových projektů na úrovni BREEAM Very Good nebo vyšší.

„Naše druhá emise zelených dluhopisů byla úspěšná díky tomu, že CTP se opět nacházela ve správnou dobu na správném místě. CTP je v dobré kreditní formě, což dokazují naše výsledky za třetí čtvrtletí roku 2020. To nám umožnilo úspěšně mobilizovat poptávku stávajících i nových institucionálních investorů,“  řekl v tiskové zprávě Richard Wilkinson, finanční ředitel CTP.

Nově vydané zelené dluhopisy mají splatnost 27. listopadu 2023 a pevný roční kupón 0,625 %. Dluhopisy CTP B.V. obdržely hodnocení Baa3 (stabilní) od agentury Moody’s a BBB- (stabilní) od Standard & Poor‘s Prague.

„Vzhledem k naší strategii, jež spočívá v přesunu dluhového financování k převážně nezajištěnému dluhu, jsme vnímali jako dobrou příležitost vydat dluhopis se splatností tři roky. Tím se na naší výnosové křivce objevuje nový datový bod, přičemž si zároveň udržujeme konsolidovanou splatnost našeho dluhového profilu, protože část výnosu z emise využijeme k předplacení bankovního dluhu s kratší splatností. Velmi mě těší zejména pevný roční kupón ve výši 0,625 % u tříleté splatnosti. Logistické nemovitosti i nadále stojí na pevných nohou, zejména v regionu CEE, který má jedny z nejrobustnějších ekonomických základů v Evropě,“ dodal Wilkinson.

Emise dosáhla široké institucionální distribuce. Mezi zájemci převažovali správci aktiv (66 %), přičemž většina poptávky pocházela z Velké Británie a Irska (34 %), Beneluxu (22 %), regionu DACH (Německo, Rakousko, Švýcarsko, 18 %), Francie (14 %) a Pyrenejského poloostrova a Itálie (9 %). Jan Evert Post, Head of Investor Relations v CTP, dodal: „Už podruhé jsme velmi potěšeni rozsahem i šíří podpory pro emisi CTP. Naše druhá emise zelených dluhopisů nám umožní dále snižovat dluhové náklady.“ Načasování emise se ukázalo jako dobré a umožnilo CTP dosáhnout atraktivního nacenění a navýšit emisi o 50 milionů eur oproti původnímu cíli 350 milionů eur.

Nádory slinivky bývají odolné vůči ozáření, říká gastroenterolog Novotný

Ivo Novotný | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Slinivka je mimořádně důležitou součástí našeho těla. Když se porouchá, přestane produkovat inzulin. A bez něj visí náš...

Test vaječných likérů: I šest kostek cukru v panáku. Hlavně zakrýt aroma lihu

Vaječné koňaky v testu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé jsou bledé jako zimní ráno, jiné září jako italské slunce, většina vaječných likérů však udělá adventní...

Velký horoskop pro rok 2021: Čeká nás klidnější rok, který poodhalí budoucnost

Ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po výjimečném roce 2020, kdy se na nebi setkali všichni velcí astrologičtí hráči jako Pluto, Saturn a Jupiter ve...

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ/OPERÁTOR (23-33.000 Kč) - doprava zajištěna

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 33 000 Kč