28. června 2016 14:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Miliardář Branson: Moji Virgin Group obral brexit o třetinu hodnoty

Richard Branson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Richard Branson. | foto: Reprofoto

LONDÝN Známá britská společnost Virgin Group ztratila po rozhodnutí Velké Británie vystoupit z Evropské unie asi třetinu hodnoty. V pořadu Good Morning Britain to v úterý řekl její majitel Richard Branson. Kvůli takzvanému brexitu podnik také zrušil projekt, který mohl vytvořit až tři měsíce pracovních příležitostí.

Slavný miliardář Branson také řekl, že Británie podle něj směřuje ke katastrofě. Podnikatel platí za dlouhodobého zastánce Evropské unie.

„Nevedeme si hůř než ostatní, ale předpokládám, že jsme přišli o třetinu hodnoty. Stáli jsme před uzavřením velmi významné dohody, která zahrnovala tři tisíce pracovních míst, ale zrušili jsme ji,“ dodal zakladatel a šéf Virgin Group.

Dohoda byla podle agentury AP zrušena kvůli nejistotě, které Británie po referendu čelí. Branson také v interview vyzval k novému referendu, protože lidé teď již vidí následky, jaké jejich rozhodnutí má. Podle něj voliči před prvním lidovým hlasováním dostali ze strany stoupenců brexitu zkreslené informace.

Bransonova značka Virgin Group zahrnuje více než 400 firem, Branson podniká například v cestování, zábavním průmyslu, médiích, finančnictví či projektech na ochranu životního prostředí. Největší pozornost médií poutá jeho společnost Virgin Galactic, která se věnuje vesmírné turistice.

ČTK