4. května 2013 7:59 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Miliardář Buffett umí vydělat, zisk jeho firmy stoupl o 51 procent

Warren Buffet, úspěšný americký investor | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Warren Buffet, úspěšný americký investor | foto: Reuters

OMAHA Zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway v prvním čtvrtletí letošního roku vzrostl o 51 procent na 4,89 miliardy USD (95,7 miliardy Kč). K růstu nejvíce přispěly pojišťovací aktivity a zvýšení hodnoty investic. Firma, jejímž zakladatelem a šéfem je známý miliardář Warren Buffett, to uvedla v prohlášení.

Příjmy se za tři měsíce do konce března zvýšily o 15 procent na 43,87 miliardy USD. Provozní zisk stoupl o 42 procent na 3,78 miliardy USD. Podle Buffetta je provozní zisk lepším měřítkem skutečného výkonu firmy, protože nezahrnuje zisk nebo ztrátu z investic a finančních derivátů.

ČTĚTE TAKÉ:

Provozní zisk z pojišťovacích aktivit se zdvojnásobil na 1,7 miliardy USD. Provozní zisk z aktivit mimo pojišťovnictví stoupl o 12 procent na 2,25 miliardy USD. Hodnota investic a finančních derivátů stoupla na 1,1 miliardy USD z 580 milionů USD.

Buffettova firma vlastní téměř 80 dceřiných společností z mnoha oblastí. Kromě pojišťovnictví jsou to třeba výroba nábytku, oděvů, klenotů, cukrovinek a chemikálií. Má rovněž významné investice ve firmách Coca-Cola, Wells Fargo a IBM.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!