22. října 2012 10:49 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Miliardář Vítek rozšířil své impérium o supermarkety Billa a Penny

Podnikatel Radovan Vítek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Podnikatel Radovan Vítek. | foto: Stanislav PeškaČTK

PRAHA Skupina CPI miliardáře Radovana Vítka koupila od společnosti TREI Real Estate Česká republika portfolio maloobchodních nemovitostí. CPI obchodem získala devět supermarketů pronajatých řetězcům Billa a Penny Market. Oznámila to realitní poradenská firma Colliers, která se na transakci podílela. Hodnota obchodu by měla činit zhruba 370 milionů korun.

"CPI Group získala geograficky diverzifikované portfolio poskytující stálý příjem díky vynikajícím smlouvám s Penny a Billa, které přesahují více než deset let," uvedl ředitel akvizic CPI Martin Němeček. Do maloobchodních nemovitostí skupina investovala už v minulých letech.

ČTĚTE TAKÉ:

"Za posledních několik měsíců bylo jen velmi málo transakcí tohoto typu, což podtrhuje atraktivitu dlouhodobého pronájmu, který zajišťuje investorovi zpětný příjem," sdělil ředitel investičních služeb Colliers ČR Chris Sheils.

CPI vlastní v Česku kolem 12.700 nájemních bytů. Je tak po společnosti RPG Byty druhým největším poskytovatelem nájemního bydlení v zemi.

CPI kontroluje a spravuje kromě bytů také stovky tisíc metrů čtverečních obchodních ploch, kolem 230 000 čtverečních metrů kanceláří, 18 hotelů a 148 800 metrů čtverečních ploch určených pro lehký průmysl a skladování. Celková aktiva CPI činila v závěru června 59 miliard korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz