30. června 2016 16:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ministerstvo zdravotnictví označilo dětský šampon Hello Kitty jako nebezpečný

Šampón Hello Kitty, který ministerstvo zdravotnictví prohlásilo za škodlivý. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šampón Hello Kitty, který ministerstvo zdravotnictví prohlásilo za škodlivý. | foto: Ministerstvo zdravotnictví

PRAHA Ministerstvo zdravotnictví varuje před používáním dětského sprchového gelu a šamponu Shampoo & Bath gel Hello Kitty. Výrobek obsahuje nadlimitní množství mikrobů, které mohou způsobit dráždění, případně lokální zánět kůže. Ministerstvo proto výrobek označilo jako nebezpečný.

Šampon Shampoo & Bath gel Hello Kitty vyrábí řecká společnost Delkam Group a jeho českým distributorem je firma Simona-Popelková-Lakos CZ. Šampon se prodává v plastovém obalu s růžovým uzávěrem. Na přední straně obalu je postava kočičky na modro-bílém podkladě s puntíky a s dalším dekorem.

„Mikrobiologická kvalita výrobku nesplňuje požadavky Pokynu Vědeckého výboru pro bezpečnost spotřebitelů,“ uvedlo dnes ministerstvo. U šarže číslo 1423108 odhalily opakované laboratorní testy přítomnost aerobních mezofilních mikrobů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz