5. března 2012 15:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Ministr Kuba si posvítí na ČTÚ, do rady vyslal novináře

Sedící muž - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sedící muž - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

PRAHA Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba se rozhodl řešit situaci v Českém telekomunikačním úřadu. Regulátor, který svou nečinností udržuje v Česku jedny z nejvyšších cen za volání, čelí dlouhodobě ostré kritice. Ministr teď do rady ČTÚ povolal novináře Ondřeje Malého.

Ten je redaktorem Hospodářských novin a působící v oblasti informačních technologií. Měl by zlepšit komunikaci ČTÚ a přispět k lepšímu fungování regulátora. Nominaci musí schválit vláda.

ČTÚ je posledních dnech kritizován za to, že neplní své zákonné povinnosti, a v důsledku toho má Česko v průměru nejdražší volání ve vyspělém světě.

Ondřej Malý.

Ondřej Malý.

"Český trh nabízí výrazně drahé služby. Jde nám o to, aby čeští občané a malé a střední firmy mohli volat laciněji," uvedl Kuba. Podle něj k tomu může přispět dosazení nového člena do rady ČTÚ, který by mohl práci úřadu výrazně zlepšit zejména v oblasti komunikace s veřejností. Měl by prosadit větší diskusi a zlepšit mediální obraz úřadu.

ČTĚTE TAKÉ:

Jmenování scházejícího člena pětičlenné rady je v tuto chvíli nejvhodnější prostředek, kterým může ministerstvo průmyslu a obchodu podle Kuby situaci na českém telekomunikačním trhu řešit. Aktuální proto zatím není případné odvolání šéfa ČTÚ Pavla Dvořáka.

S kritikou ČTÚ v minulém týdnu vystoupil například Informační institut, podle jehož ředitele Petra Cibulky jsou ceny volání a SMS v Česku jedny z nejvyšších cen ve vyspělém světě a má také nejhorší 3G síť. Na studii Informační institut spolupracoval s ekonomem Pavlem Kohoutem a poslancem a místopředsedou hospodářského výboru Aleš Rádl. ČTÚ pochybení odmítá.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
CUSTOMER CARE COORDINATOR SPANISH + ITALIAN

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 27 000 - 31 000 Kč