4. února 2018 19:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Místo hal zkrachovalých ČKD postaví Šrejber v pražských Vysočanech tisíce nových bytů

Na místě tou dobu byla také asi desítka vietnamských obchodníků, kterým... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na místě tou dobu byla také asi desítka vietnamských obchodníků, kterým... | foto: HSZ Praha, Jan Kostík

PRAHA Místo továrních hal zkrachovalých strojíren ČKD Praha DIZ vznikne ve Vysočanech více než tisíc bytů. Do roku 2022 je chce postavit developerská firma Pankrác, která patří miliardáři a bývalému tenistovi Milanu Šrejberovi.

Projekt se jmenuje Vivus Kolbenova, náklady na něj jsou přes tři miliardy korun. Informuje o tom server E15.

Tovární haly chce developer do konce roku zbourat. Na jejich místě budou kromě bytů stát i obchody, kanceláře a 720 podzemích parkovacích stání, mezi domy mají být zelené parky. Projekt bude rozdělen do několika etap.

„Stavba je tvořena pěti stavebními celky. Navazuje na ulici Kolbenova přes novou plochu náměstí několik málo kroků od vstupu do metra stanice Kolbenova, kde budou převažovat komerční a kancelářské prostory s možností využití například pro příležitostný trh, veřejné produkce, prezentace nebo divadelní vystoupení,“ sdělil serveru zástupce developera Miroslav Ocelák.

Pro Šrejberovu společnost je to jeden z největších projektů. Podobně velký komplex staví také v Uhříněvsi a asi 300 bytů buduje v Holešovicích.

ČTK