6. března 2014 13:34, aktualizováno  13:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mladou šéfku bitcoinové směnárny nalezli v Singapuru mrtvou

Autumn Radtke spáchala zřejmě sebevraždu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autumn Radtke spáchala zřejmě sebevraždu. | foto: Reprofoto

PRAHA Singapurská policie vyšetřuje smrt Američanky, která ve východoasijské zemi řídila firmu převádějící virtuální měnu Bitcoin. Tělo osmadvacetileté Autumn Radtkeové bylo nalezeno 26. února poblíž jejího bytu. Podle detektivů šlo zřejmě o sebevraždu.

Radtkeová byla výkonnou ředitelkou společnosti First Meta, která se zabývá převody virtuální měny Bitcoin. Rodačka z amerického Milwaukee v minulosti pracovala externě také pro společnost Apple a další technologické firmy ze Silicon Valley na vývoji on-line platebních systémů.

Podle agentury Reuters předběžné výsledky vyšetřování nenasvědčují tomu, že by za její smrtí někdo stál. Radktkeová podle všeho skočila z vysokého patra obytného věžáku poblíž jejího bydliště.

Údržbář K. Lekšmanan ukazuje z 16. patra výškové budovy v Singapuru na místo, kde našel tělo Autumn Radtkeové.

Údržbář K. Lekšmanan ukazuje z 16. patra výškové budovy v Singapuru na místo, kde našel tělo Autumn Radtkeové.

Blízké okolí podle Reuters vylučuje, že by na údajnou sebevraždu Radtkeové měly vliv události posledních dnů kolem bitcoinů, kdy po útoku hackerů padly dvě virtuální burzy a zmizela měna v hodnotě několika miliard korun.

Podle přátel sice byla mladá manažerka horlivou propagátorkou bitcoinů, je však podle nich pravděpodobnější, že ženu sužovaly spíše osobní a profesní problémy.

„Byla velmi ambiciózní a vždy pracovala velmi tvrdě. Jako jedna z mála žen ve světě Bitcoinů poměrně vyčnívala,“ vzpomíná Scott Robinson, který s Radtkeovou spolupracoval na vývoji virtuálních platebních systémů pro počítačové hry.

mevMartin Nevyhoštěný, Reuters

Najdete na Lidovky.cz