10. října 2013 13:04 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mobilní internet od Sazky? Loterijní gigant se uchází o kmitočty LTE

Sazka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sazka | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

PRAHA Zájemce o kmitočty pro mobilní síť LTE Tasciane ze skupiny KKCG se přejmenoval na Sazka Telecommunications. Firmu povede exšéf rakouského T-Mobilu Robert Chvátal. Vyplývá to z informací v obchodním rejstříku.

Loterijní firma Sazka, která rovněž patří do skupiny KKCG Karla Komárka, již dříve oznámila, že chystá tzv. virtuálního mobilního operátora, který by nabízel mobilní služby na infrastruktuře pronajaté od některého ze stávajících operátorů GSM.

"V tuto chvíli můžeme pouze potvrdit, že Sazka, společně s mateřskou investiční skupinou KKCG, zvažuje několik možnosti aktivního angažmá na telekomunikačním trhu. Sazka je nejen tradiční a důvěryhodnou českou značkou, ale zároveň i značkou, která má potenciál i chuť dále se rozvíjet a přinášet hodnotu ve spojení zábavy a konektivity," řekl ČTK mluvčí KKCG Daniel Plovajko.

Sazka Telecommunications se ještě jako Tasciane překvapivě jako jeden z pěti uchazečů do aukce přihlásila minulý týden. Původně se hovořilo jen o stávajících hráčích T-Mobilu, Telefónice, Vodafonu a PPF jako o jediném zájemci o vstup na trh. PPF nakonec svou dceřinou firmu PPF Mobile Services prodala jejímu řediteli Tomáši Budníkovi a ten jí poté přejmenovanou na Revolution Mobile do aukce přihlásil.

ČTÚ bude dražit kmitočty v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz. V nejlukrativnějším pásmu 800 MHz vyčlenil jeden blok frekvencí pro nového operátora, stejně jako v pásmu 1800 MHz. S využitím vyhrazených frekvencí by podle odborníků sice mohli vzniknout dva noví operátoři, ale jen jeden provozovatel celoplošné sítě LTE. Aukce má začít 11. listopadu. Celková vyvolávací cena je 8,72 miliardy korun.

Lidovky.cz, ČTK