Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
14. dubna 2013 20:05 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Operátoři čelili náporu klientů. Lidé stáli fronty a linka byla obsazená

Ceny mobilního telefonování v České republice jsou čtvrté nejvyšší v rámci třiceti zemí OECD | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ceny mobilního telefonování v České republice jsou čtvrté nejvyšší v rámci třiceti zemí OECD | foto: Shutterstock

PRAHA Mobilní operátoři kvůli nové nabídce levnějších neomezených tarifů registrovali několikanásobný nárůst provozu na informačních linkách i v prodejnách. Lidé byli ochotní stát fronty před prodejnami operátorů i čekat půl hodiny na zákaznické lince.

"Zájem o nové tarify je enormní - počet příchozích hovorů je desetkrát vyšší než obvykle, během čtvrt hodiny zavolá cca 700 zákazníků, kteří jsou navíc ochotni bez reptání čekat třeba i půl hodiny. Museli jsme posílit směny o několik desítek operátorů," uvedla mluvčí T-Mobile Martina Kemrová.

Podle ní T-Mobile, který nabídl nové tarify v sobotu, registruje u bezlimitního tarifu Síť Nesíť za 749 korun 8300 zákazníků a v případě verze pro podnikatele 2000 zákazníků.

"Již do 24 hodin po oznámení nové nabídky se nám ztrojnásobil provoz na zákaznických linkách a registrujeme několikanásobně vyšší počet žádostí o aktivaci tarifů," uvedl mluvčí společnosti Telefónica O2 Hany Farghali s tím, že na nápor se firma připravila a navýšila počet pracovníků na informačních linkách.

Call centra zaznamenala o 300 % více příchozích hovorů

"Zájem o nové neomezené tarify je obrovský. Na prodejnách jsou fronty a na call centrech máme o 300 procent více příchozích hovorů než běžně," uvedl i mluvčí tuzemského Vodafone Miroslav Čepický. Také Vodafone zvýšil počet zaměstnanců obsluhujících zákazníky.

Telefónica nabídla ve čtvrtek neomezené volání a SMS do všech sítí a připojení k internetu s jedním GB dat pod označením Free CZ za paušální poplatek 749 Kč měsíčně při úvazku na dva roky. To je méně než poloviční cena proti dřívější nabídce.

ČTĚTE TAKÉ:

Následně urychlil spuštění vlastní konkurenceschopné nabídky Vodafone. Nabízí neomezené volání a SMS od soboty za 691 Kč měsíčně. Nová nabídka Vodafonu platí při závazku na 24 měsíců a obsahuje 600 MB přenesených dat. Bez úvazku bude stát 901 Kč. U Telefóniky je příplatek 150 korun.

V případě T-Mobilu je nabídka totožná s nabídkou od společnosti Telefónica. Firma nabízí neomezené volání a SMS do všech sítí plus jeden GB přenesených dat přijdou u T-Mobile na 749 Kč měsíčně.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?
OVĚŘENO: Jak obstály olejíčky Frei öl® v testu?

Propadli jste pleťovým a tělovým olejům a hledáte inspiraci? Vyzkoušeli jsme olejíčky Frei öl®, které slibují tu nejlepší péči pro pokožku dospělých i našich nejmenších.