15. května 2013 7:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mobilů bude brzy na světě víc než lidí. Internet je výdobytkem vyvolených

Mobilní telefon | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon | foto: Shutterstock

LONDÝN Počet používaných mobilních telefonů bude do konce příštího roku vyšší než světová populace. V průměru by tak na jednoho člověka připadl více ne jeden mobil. Předpovídá to Mezinárodní telekomunikační unie.

Počet zákaznických smluv na služby pro mobilní telefony podle telekomunikační unie (ITU) začátkem příštího roku překročí sedm miliard. V současnosti činí 6,8 miliardy, zatímco světová populace dosahuje 7,1 miliardy lidí. "Každý den se přibližujeme k tomu, že na světě bude tolik smluv pro mobilní telefony, jako je lidí," uvedla unie.

ČTĚTE TAKÉ:

Ze zprávy ITU zveřejněné serverem BBC rovněž vyplývá, že více než třetina světové populace má k dispozici připojení k internetu. Nejlépe je na tom Evropa, kde má přístup k webu 75 procent obyvatel. Pokrok při šíření internetu je sice podle ITU "mimořádný", pokrytí však stále zůstává nedostatečné.

"Dvě třetiny světové populace, zhruba 4,5 miliardy lidí, jsou stále offline," upozornil generální tajemník ITU Hamadoun Toure. "To znamená, že dvě třetiny populace jsou stále odříznuty od největšího světového trhu," dodal.

Lidovky.cz, ČTK