Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 17 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN

Diskuse k článku: Češi mění mobily každé dva roky. Spotřebiče kupují, až když doslouží

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 31.7.2014 6:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jcch 31.7.2014 5:44

Kdo nekupuje pořád nové věci, nepodporuje zisk obchodu.

Takto by lépe zněl nadpis reklamního článku.

M. Jelínek 30.7.2014 19:01

nevím proč

nevím proč bych kupoval nšco co nepotřebuji , a na názor lidí jestli jsem in kašlu !!!

P. Jordán 30.7.2014 17:44

kdyby šlo

tak bych po dvou letech neměnil.Bohužel životnost mobilu je kolem dvou let. Jakmile pomine záruka, jsou opravy většinou nerentabilní. Jsou tak drahé, že nový mobil bývá výhodnější řešení. Kdyby to šlo, klidně bych se vrátil k nějaké vykopávce, fungovalo to, baterka vydržela týden a ještě to bylo malé.

T. Lichtenberg 30.7.2014 18:37

Re: kdyby šlo

životnost kolem dvou let? Co s těmi mobily děláte? U nás v rodině jsou tři mobily. Jeden má 13 let, druhý 8 let, třetí 7 let. Žádný z nich zatím neměl problém, jen je jednou za x let třeba vyměnit akumulátor. Na mobilu se prakticky nemá co zkazit, pokud s ním zacházíte aspoň trochu šetrně.

P. Jordán 30.7.2014 18:47

Re: kdyby šlo

jenže Vy máte ještě to štěstí, že Vám fungují staré modely, které měli slušnou životnost. A  asi je moc nepoužíváte. Dnes už jsou podstatně choulotivější. A jste vyjímka, takhle staré kusy už jsou vzácné.

Jenom to poměrně intenzivně používám. A nechovám se k tomu jako k modle.  Když ještě byly klávesnice, začaly po 2 letech zlobit, byly opotřebované, často se snižovala síla signálu.

v. stecher 31.7.2014 6:40

Re: kdyby šlo

Nemá se co zkazit? Jak jste na to přišel? A co třeba vymačkaná tlačítka nereagující na dotyk jsou klasika.

T. Lichtenberg 30.7.2014 17:02

Elektronika - hračky pro dospělé...

Mám pocit, že málokdo u nás kupuje mobily, tablety apod. z důvodu, že je potřebuje. Pod mediálním a módním tlakem si jen myslí, že je potřebujou. Ve skutečnosti se jen snaží "nebýt pozadu" za zbytkem společnosti anebo si prostě jen kupují hračky, které stejně jako u dětí časem omrzí a potřebují si koupit nové.

Při cestách jsem si všiml, že toto chování je typičtější, čím víc na východ se dostanete. Ve východních zemích lidé "musejí" mít co nejnovější modely elektronických zařízení, aby tím získali jakousi image. Typicky v muslimských zemích, v postsovětském prostoru, v Indii, Číně... V západních zemích častěji potkávám lidi se zcela obstarožními telefony, s jakými by se možná i lidi styděli vyjít na ulici. Prostě pro ně ten plastový krám nic neznamená a realizují se spíše v tom, jak se oblékají, jak pěkné kolem sebe udržují prostředí, co jedí apod.

T. Lichtenberg 30.7.2014 17:03

Re: Elektronika - hračky pro dospělé...

Něco mi vypadlo z věty:

"V západních zemích častěji potkávám lidi se zcela obstarožními telefony, s jakými by se U NÁS možná i lidi styděli vyjít na ulici."

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...