Pondělí 3. srpna 2020svátek má Miluše 19 °C občasný déšť Předplatné LN

Diskuse k článku: Češi mění mobily každé dva roky. Spotřebiče kupují, až když doslouží

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 8
  • Poslední: 31.7.2014 6:40
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Jcch 31.7.2014 5:44

Kdo nekupuje pořád nové věci, nepodporuje zisk obchodu.

Takto by lépe zněl nadpis reklamního článku.

M. Jelínek 30.7.2014 19:01

nevím proč

nevím proč bych kupoval nšco co nepotřebuji , a na názor lidí jestli jsem in kašlu !!!

P. Jordán 30.7.2014 17:44

kdyby šlo

tak bych po dvou letech neměnil.Bohužel životnost mobilu je kolem dvou let. Jakmile pomine záruka, jsou opravy většinou nerentabilní. Jsou tak drahé, že nový mobil bývá výhodnější řešení. Kdyby to šlo, klidně bych se vrátil k nějaké vykopávce, fungovalo to, baterka vydržela týden a ještě to bylo malé.

T. Lichtenberg 30.7.2014 18:37

Re: kdyby šlo

životnost kolem dvou let? Co s těmi mobily děláte? U nás v rodině jsou tři mobily. Jeden má 13 let, druhý 8 let, třetí 7 let. Žádný z nich zatím neměl problém, jen je jednou za x let třeba vyměnit akumulátor. Na mobilu se prakticky nemá co zkazit, pokud s ním zacházíte aspoň trochu šetrně.

P. Jordán 30.7.2014 18:47

Re: kdyby šlo

jenže Vy máte ještě to štěstí, že Vám fungují staré modely, které měli slušnou životnost. A  asi je moc nepoužíváte. Dnes už jsou podstatně choulotivější. A jste vyjímka, takhle staré kusy už jsou vzácné.

Jenom to poměrně intenzivně používám. A nechovám se k tomu jako k modle.  Když ještě byly klávesnice, začaly po 2 letech zlobit, byly opotřebované, často se snižovala síla signálu.

v. stecher 31.7.2014 6:40

Re: kdyby šlo

Nemá se co zkazit? Jak jste na to přišel? A co třeba vymačkaná tlačítka nereagující na dotyk jsou klasika.

T. Lichtenberg 30.7.2014 17:02

Elektronika - hračky pro dospělé...

Mám pocit, že málokdo u nás kupuje mobily, tablety apod. z důvodu, že je potřebuje. Pod mediálním a módním tlakem si jen myslí, že je potřebujou. Ve skutečnosti se jen snaží "nebýt pozadu" za zbytkem společnosti anebo si prostě jen kupují hračky, které stejně jako u dětí časem omrzí a potřebují si koupit nové.

Při cestách jsem si všiml, že toto chování je typičtější, čím víc na východ se dostanete. Ve východních zemích lidé "musejí" mít co nejnovější modely elektronických zařízení, aby tím získali jakousi image. Typicky v muslimských zemích, v postsovětském prostoru, v Indii, Číně... V západních zemích častěji potkávám lidi se zcela obstarožními telefony, s jakými by se možná i lidi styděli vyjít na ulici. Prostě pro ně ten plastový krám nic neznamená a realizují se spíše v tom, jak se oblékají, jak pěkné kolem sebe udržují prostředí, co jedí apod.

T. Lichtenberg 30.7.2014 17:03

Re: Elektronika - hračky pro dospělé...

Něco mi vypadlo z věty:

"V západních zemích častěji potkávám lidi se zcela obstarožními telefony, s jakými by se U NÁS možná i lidi styděli vyjít na ulici."

Tajemství zlatých adres. Pražská vila za půl miliardy je na prodej

Vila Na Zátorce 13 (Praha, 26. července 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Mohutná, ale v rámci okolní zástavby celkem nenápadná cihlová stavba v srdci diplomatické čtvrti pražské Bubenče je...

Kůže je zrcadlem vnitřních chorob, říká lékař. Jaké nemoci může ukázat?

Petr Arenberger, kožní lékař a ředitel Fakultní nemocnice Královské Vinohrady | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyrážka s pupínky, puchýřky i problémová pigmentová znaménka dokážou pěkně znepříjemnit život, ale mohou být také...

Jak se dělá byznys za miliardy. Agent Paska o přestupu Součka i dalších

Pavel Paska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jak se zrodil rekordní přestup záložníka Součka do Anglie? Kam asi tak půjde střelec Schick? Co očekává od zázračného...