6. listopadu 2009 9:20 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Módní dům Escada získá majitel ostravských oceláren

Escada | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Escada | foto: AFP

MNICHOV Německou módní firmu Escada, která skončila letos v konkurzu, získá rodina indického miliardáře Lakšmího Mittala. Dnes večer v Mnichově to podle agentury DPA oznámil konkurzní správce Christian Gerloff. S Mittalovými už podle mnichovského závodu podepsal smlouvu.

Lakšmí Mittal podniká i v Česku. Ovládá ocelářskou skupinu ArcelorMittal, do níž patří největší hutní firma v ČR - ArcelorMittal Ostrava.

Výběr nového majitele Escady ukončil několikatýdenní boj o tuto značku. O majetek firmy projevilo stálo několik zájemců. DPA uvedla, že o získání usilovala zvlášť Mittalova snacha Megha.

Na Mittalův trust přejdou výrobní prostory a obchodní síť, práva na značku i zaměstnanci. Escada zaměstnává nyní po světě kolem 2200 lidí.

Firma byla založena v roce 1976 v Mnichově. Specializovala se na prodej luxusního zboží. Patřila k prá německým módním domům, kterým se povedlo úspěšně expandovat do zahraničí. V cizině si získala značný věhlas. Její modely oblékaly známé hollywoodské herečky jako Hilary Swanková či Katie Holmesová. Letos ale firma doplatila na interní problémy a hospodářskou krizi.

ČTK