13. srpna 2012 11:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Motorola propustí čtyři tisíce lidí a zastaví výrobu levných telefonů

Motorola představila svůj nový tablet Xoom | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Motorola představila svůj nový tablet Xoom | foto: Reuters

NEW YORK Výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility plánuje propustit čtyři tisíce zaměstnanců, což je zhruba 20 procent celkové pracovní síly. Chce také uzavřít téměř třetinu svých kanceláří po celém světě. Píše o tom deník New York Times.

Zhruba třetina z celkového počtu propuštěných bude ze Spojených států. Firma dále plánuje opustit neziskové trhy, zastavit výrobu levných přístrojů a zaměřit se pouze na několik modelů mobilních telefonů, řekl listu nový generální ředitel Dennis Woodside.

Motorola podle listu omezí své operace v Asii a Indii a zmenší centra výzkumu a vývoje v Chicagu a Pekingu. V současnosti má firma 94 kanceláří po celém světě, napsala agentura Reuters.

ČTĚTE TAKÉ:

Majitelem Motorola Mobility je internetová společnost Google. Ta se na jejím převzetí za 12,5 miliardy dolarů (255,7 miliardy korun) dohodla loni v srpnu a dokončila jej letos v květnu. Je to dosud největší akvizice Googlu a jejím hlavním motivem je využít bohaté sbírky patentů Motoroly na technologie mobilních telefonů a dalších komunikačních zařízení a vyrábět vlastní chytrý telefon či tablet.

Google dosud otázky ohledně budoucnosti Motoroly nechtěl komentovat. Snížil však již výrazně počet nejvyššího managementu firmy.

Lidovky.cz, ČTK