20. července 2016 10:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Motory a lokomotivy vyladí průmyslový internet. GE si plácla s firmou Huawei

U počítače (Ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy U počítače (Ilustrační foto) | foto: Shutterstock

ŠANGHAJ Americká společnost General Electric bude s firmou Huawei vyvíjet strategii takzvaného průmyslového internetu. GE, která je největším světovým výrobcem proudových motorů a lokomotiv s naftovým pohonem, chce propojit stroje za pomoci internetu.

Mělo by jí to umožnit získat data, která by mohla zvýšit produktivitu a vést ke snížení emisí či nákladů na pohonné hmoty.

Společnost ve středu zároveň v Šanghaji zahájila provoz digitálního střediska, kde chce vytvářet nové start-upy a vyvíjet tam nový software.

Místopředseda představenstva GE John Rice prohlásil, že firma vidí v pomaleji rostoucí Číně mnoho příležitostí. Je tomu tak i přesto, že kvůli protikorupční kampani čínské vlády trvá déle, než jsou některé obchody schváleny.

V dlouhodobém výhledu firma zároveň nemá v plánu výrazně měnit své podnikatelské aktivity v Británii, kde si voliči v červnu odhlasovali vystoupení z Evropské unie. Propad britské libry v důsledku tohoto rozhodnutí pomůže GE v exportu, uvedl Rice. GE v Británii zaměstnává zhruba 25 tisíc lidí.

ČTK