24. července 2013 12:15 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Myši se proháněly v Penny Marketu na Moravě, podívejte se video

Myši se zabydlely v rozkousaných botách. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Myši se zabydlely v rozkousaných botách. | foto: SZPI

LETOVICE Státní zemědělská a potravinářská inspekce v úterý uzavřela prodejnu Penny market v Letovicích na Blanensku kvůli rozsáhlému porušení hygienických předpisů. Při kontrole zde inspektoři našli stopy výskytu hlodavců na prodejní ploše a v zázemí našli živé myši i s mláďaty.

Prodejna zůstává zavřená i ve středu a inspekce s provozovatelem zahájila správní řízení o uložení sankce, informoval v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Inspekce našla trus na regálech mezi potravinami, v zázemí se nacházelo vyřazené zboží, které bylo ohlodané. Ve zboží, které bylo určené k likvidaci, tedy oblečení, botách a drogistickém zboží, našli inspektoři dokonce myší hnízdo. "Na některých místech provozovny se rovněž šířil zápach charakteristický pro výskyt hlodavců," doplnil Kopřiva.

Myši se měly v prodejně Penny Market jako v ráji.

Myši se měly v prodejně Penny Market jako v ráji.

A zanechaly za sebou pořádnou spoušť.

A zanechaly za sebou pořádnou spoušť.

Inspekce ihned nařídila prodejnu zavřít a zakázala uvádět potraviny do oběhu. Provozovatel musí odstranit veškeré zjištěné nedostatky a přijmout účinná opatření k regulaci škůdců.

ČTĚTE TAKÉ:

Letos SZPI zavřela již více než desítku prodejen od večerek po supermarkety právě kvůli výskytu hlodavců. Ti představují zdravotní riziko kvůli tomu, že mohou přenášet závažná onemocnění.

mevMartin Nevyhoštěný, ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?