16. června 2009 20:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

MySpace propustí třicet procent zaměstnanců

News Corporation. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy News Corporation. | foto: Reprofoto

LOS ANGELES Internetová sociální síť MySpace propustí 420 zaměstnanců, což je téměř 30 procent celkové pracovní síly společnosti. Propouštění je součástí plánu firmy News Corp., majitele MySpace, snížit náklady firmy v době, kdy čelí rostoucí konkurenci dalších sítí.

MySpace by po dokončení propouštění měla mít v USA 1000 zaměstnanců.

Propuštění se dotkne všech amerických divizí.

Zpráva přichází dva měsíce poté, co se novým generálním ředitelem MySpace stal Owen Van Natta, bývalý šéf konkurenční společnosti Facebook. Van Natta označil počet zaměstnanců MySpace za přehnaný. Facebook měl v květnu po celém světě 850 zaměstnanců, napsaly agentury AP a Reuters.

MySpace je součástí Fox Interactive Media, která zastřešuje některé z internetových aktivit skupiny News Corp. Ta se minulý měsíc zbavila svého spoluzakladatele a generálního ředitele Chrise DeWolfeho a v managementu digitálních aktivit udělala výrazné personální změny.

News Corp koupila mateřskou společnost sítě MySpace v roce 2005 za 580 milionů dolarů. Konglomerát tehdy sklidil mezi analytiky a mediálními experty potlesk za to, jak se snaží posilovat své portfolio digitálních aktivit. Od té doby se ale reklamní příjmy médií propadly a v popularitě se před MySpace dostaly Facebook a Twitter.

ČTK