Pondělí 1. března 2021svátek má Bedřich 8 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Na českém trhu práce je alarmující nedostatek lidí, uvedly personální agentury

Na českém trhu práce je alarmující nedostatek lidí na všechny typy pracovních pozic, včetně těch nízkokvalifikovaných. Největší poptávka po zaměstnancích je v informačních technologiích, výrobě a v podnikových službách. Nezaměstnanost je od posledních krizových let nyní v Česku nejnižší a počet volných míst naopak nejvyšší.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Komárek 11.9.2016 20:42

Jak řvali pravičáci ODS a TOP a řvou dodnes, že když se min. mzda zvedne dojde na propouštění lidí!!!! A prd!!! Z nějakých 7500 se zvedla min. mzda na 10600kč a nezaměstnanost stále klesá!!! Musí být rozdíl a znatelný jestli člověk pracuje a nebo je jen na dávkách!!!

M. Jelínek 11.9.2016 12:08

Jo a proto EET je potreba nezavisle lidi nahnat do montoven

M. Koláček 12.9.2016 21:09

To myslíte ty nezávisle přiživujících se na neplacení daní, tak to je snad v pořádku. Poctiví podnikatelé pak mohou bez obav podnikat a vyhraje poctivost

P. Čech 11.9.2016 11:34

Pokud je tomu tak a personální agenturyhlásí na trhu práce naprostý nedostatek lidí a na druhé straně je zde téměř půl milionu nezaměstnaných, je něco shnilého v tomto státě. Mám za to, že shnilý je celý systém. Nejde totiž o žádnou demokracii, ale o reálný socialismus, opepřený prvky anarchie. Každý rozumný stát, kde nevládnou socani by v takovém případě s okamžitou platností zastavil vyplácení dávek v nezaměstnanosti, začal uvádět počet nezaměstnaných - nula a zastavil vyplácení všech t.zv. sociálních dávek vyjma dávek nemocným a jinak zdravotně handicapovaným.Takto by stát ušetřil okamžitě obrovské sumy peněz, které zbytečně vyhazuje jako t.zv. sociální dávky. Podporuje tím jen lenochy a lidi, práce se štítící. Takto ušetřené peníze by potom bylo možno vydat na věci smysluplné, např. na zlepšování životního prostředí, školství, zdravotnictví a pod.

K. M. 11.9.2016 16:21

Tak jděte příkladem pracovat: za 58,70Kč na hodinu HRUBÉHO. A kdyby se Vám to náhodou nelíbilo, nebo byste chtěl víc peněz, tak žádné sociální dávky (příspěvek na bydlení, dopravu, děti) - jste jen lenoch, co se štítí práce.

V. Hamáček 11.9.2016 17:44

ani ne lenoch, jako spíš nevzdělaný a nevyučený lempl.... za kolik by lempl s ledva dodělanou ZŠ chtěl dělat? Za 30 tisíc měsíčně?

K. M. 11.9.2016 18:32

Ale jde přece o tu bezva zkušenost, zapracujete si, nikdo Vám nebude nadávat do lemplů a lenochů, nebude vysávat stát na sociálních dávkách = to je přeci váš ideál, jak by to mělo správně být.

K. M. 11.9.2016 18:49

Jo, nebo mám pro Vás ještě lepší návrh. Zkuste nepracovat a žít ze sociálních dávek. To je přece bezva život, jen tak se válet a dostávat za to prachy.

A. Reček 11.9.2016 17:54

Neznám ve svém okolí nějakou firmu, která za takovou mzdu by zaměstnávala lidi na plný úvazek, a že jich teď dost potřebují je faktem. Lenochů však dostatek je a byli i za komoušů, bulačemi šichet v šachtách počínaje. Na tzv. rudém Ostravsku se to jimi hemžilo. Však také oni byli prvními nezaměstnanými.

R. Doubravský 11.9.2016 18:34

Pane M.K., společenské problémy člověk snáze pochopí, když si je představí na úrovni rodiny. Synek přijde domů a hlásí: "Táto, já nebudu pracovat za 58,70 Kč na hodinu, radši zůstanu doma a budete mě živit. Uklízet barák taky nebudu, to by byly nucené práce." Odpověď standardního otce zní: "Kde mám řemen?!" Je to jasnější?

V. Hamáček 11.9.2016 11:09

Z toho musí vyplynout jediná možná akce ... okamžité zastavení vyplácení podpor v nezaměstnanosti

P. Čech 11.9.2016 11:36

To máte pravdu. K čemu by však u nás potom byla ČSSD, strana, která ze slibování a vyplácení všelijakých, správně řečeno lenošných dávek žije?


Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...