5. dubna 2017 7:43 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Na plechovkách Coca-Coly se v Číně objeví tvář Warrena Buffetta

Coca Cola má v Číně novou tvář. Warrena Buffeta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Coca Cola má v Číně novou tvář. Warrena Buffeta. | foto: BBCČTK

NEW YORK/PRAHA Plechovky a půllitrové lahve Coca-Coly s třešňovou příchutí bude na čínském trhu zdobit tvář slavného amerického investora Warrena Buffetta. Ten je známým fanouškem takzvané Cherry Coke a jeho investiční společnost Berkshire Hathaway je největším akcionářem nápojového gigantu Coca-Cola.

Speciální edice Cherry Coke s Buffettovou tváří bude na pultech jen po omezenou dobu. „Nedokážu si představit lepší způsob, jak rozběhnout prodej Cherry Coke, než s jejím nejznámějším fanouškem na obalu,“ uvedl šéf společnosti Coca-Cola Muhtar Kent.

Coca-Cola s třešňovou příchutí se ve Spojených státech začala prodávat v roce 1985. Na čínský trh ji americká firma uvedla letos v březnu.

Společnost upozornila, že Buffettovy investiční úspěchy se v Číně staly legendárními. Připustila, že byla „překvapena“, když Buffett s využitím své tváře na obalech Cherry Coke souhlasil.

Šestaosmdesátiletý Buffett si díky svým úspěšným investicím vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“. Podle březnového žebříčku časopisu Forbes je Buffett druhým nejbohatším člověkem světa s majetkem v hodnotě 75,6 miliardy dolarů (téměř dva biliony korun).

ČTK

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.