Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Mánie iPhone 5 ovládla Česko. Někteří odešli s prázdnou

Zájemci čekají na nový model telefonního přístroje iPhone 5 dvě hodiny před půlnocí na Václavském náměstí.   | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zájemci čekají na nový model telefonního přístroje iPhone 5 dvě hodiny před půlnocí na Václavském náměstí. | foto: ČTK

PRAHA Čeští obchodníci zahájili prodej chytrého telefonu iPhone 5. Zájem o něj je podle obchodníků větší než v případě předchozího modelu iPhone 4S, který se začal prodávat před rokem. Nový typ telefonu je od dnešní půlnoci k dispozici v celkem čtyřech kamenných obchodech mobilních operátorů T- mobile a Vodafone v Praze, Brně a v Ostravě.

"Když jsme po půlnoci začali pouštět první zákazníky, čekalo před prodejnou zhruba 130 lidí," řekl zástupce tiskového oddělení českého T-mobilu Jiří Janeček. Obdobná situace je i u konkurenčního Vodafonu. Před obchodem na pražském Václavském náměstí se před otevřením utvořila fronta sahající do Opletalovy ulice. Na některé zájemce se bohužel nedostalo.

Zahájení prodeje nových výrobků tradičně provází velký zájem. Vloni se během prvních tří dnů od zahájení prodeje modelu iPhone 4S prodalo na 600 kusů těchto telefonů, uvedla Adéla Konopková z tiskového oddělení Vodafonu.

Lákala nejlacinější varianta
Největší zájem prý byl o nejlacinější variantu s 16 GB pamětí. V základní ceně se nový model s pamětí 16 GB u Vodafonu prodává za 17 577 korun, dotovaný přístroj si mohou uživatelé nejvyššího tarifu u Vodafonu pořídit o téměř 10 000 korun levněji. Předchozí verzi 4S Vodafone nabízí za základní cenu 14 977 korun. V rámci předobjednávky iPhonu přes internetový obchod získají zákazníci na přístroj slevu 1 000 korun.

Ceny oznámil i T-Mobile. Základní cena je u verze 16 GB 16 999 korun. Dotovaná cena při měsíční útratě minimálně 2 300 korun a využití datového tarifu může klesnout až k 8 099 Kč. Telefónica iPhone zatím přímo nenabízí, zájemcům jej ale zajistí přes nezávislé distributory. Navíc jim poskytne zvýhodnění až 5 000 korun z měsíčních plateb za služby.

Ve vybraných zemích, například v USA, zahájil Apple prodej nového mobilu v minulém týdnu. Nový iPhone 5 je tenčí a lehčí, má větší obrazovku, rychlejší procesor a aktualizovaný software. Může pracovat v rychlejší mobilní síti čtvrté generace. Do konce roku se má prodej přístroje rozšířit do 100 zemí.

,

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.