16. března 2016 10:25 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Škodu nepoškodila aféra VW. Čistý zisk: 19 miliard, prodáno: milion aut

Šéf Škody Auto Bernhard Maier na autosalonu v Ženevě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéf Škody Auto Bernhard Maier na autosalonu v Ženevě | foto: ČTK

MLADÁ BOLESLAV Škoda Auto má na kontě další rekordní rok. Automobilka loni zvýšila zisk o 6,5 procenta na rekordních 708 milionů eur, tedy v přepočtu asi 19,1 miliardy korun. Tržby stouply o 6,2 procenta na 12,49 miliardy eur, což je zhruba 338 miliard korun. V roce 2014 měla automobilka čistý zisk 18,4 miliardy korun.

„K tomuto ziskovému růstu přispěly zvýšené prodeje vozů, lepší mix prodávaných modelových verzí a optimalizované náklady,“ uvedl člen představenstva zodpovědný za finance Winfried Krause.

Škoda loni dodala zákazníkům rekordních 1 055 500 vozů, meziročně o 1,8 procenta více. V západní Evropě Škoda v roce 2015 rostla o 4,3 procenta na 430 900 dodaných vozů. V Číně prodala 281 700 aut, což je o 0,1 procenta více než v předchozím roce.

V roce 2016 chce česká automobilka dále růst. Růstové impulsy by měly zajistit zejména plánované modely kategorie SUV. Již letos má přijít s velkým sedmimístným terénním vozem.

„Automobilový průmysl stojí před velkými výzvami. Škoda bude v tomto prostředí v roce 2016 nadále sledovat růstový kurz a bude v rámci Strategie 2025 investovat do budoucnosti značky. V centru pozornosti jsou nové alternativní automobilové koncepce, digitalizace individuální mobility s novými nabídkami pro naše zákazníky a rozšíření palety vozů kategorie SUV,“ uvedl předseda představenstva Bernhard Maier.

Škoda Auto představila studii velkého SUV Škoda VisionS 1. března na 86....
Škoda Auto představila studii velkého SUV Škoda VisionS.

Investice bez aktivovaných vývojových nákladů loni klesly o patnáct procent na 591 milionů eur, což je v přepočtu asi 16 miliard korun.

Počet zaměstnanců Škody se loni zvýšil téměř o tři procenta na 26 646 lidí.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…