Úterý 10. prosince 2019svátek má Julie 1 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Na stavbě Dukovan už pracujeme, je to naše zahraniční priorita, říká zástupce korejské KHNP

Korejská společnost KHNP, dceřiná firma tamního energetického gigantu KEPCO, která se věnuje jaderné a vodní energetice, usiluje o dostavbu jaderné elektrárny v Dukovanech ještě před tím, než byla vůbec vypsána soutěž. Už tu mají tým lidí a sponzorují řadu aktivit na Třebíčsku, aby si získali podporu. Viceprezident společnosti Seung-Yeol Lim věří, že stavba nakonec začne.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Bárta 3.9.2019 9:19

Korejci se snaží ututlat, že jejich reaktory v Barakah jsou dost velký průšvich. Prostě - práce kvapná, málo platná. Také nechápu, jak může být APR1400 v kategorii III+, když ani nemá druhý kontejnment, který je u této kategorie samozřejmostí.

Francouzi (EDF) mají podle smlouvy s SAE za úkol dohlížet na dostavbu, provoz a bezpečnost těchto reaktorů v SAE. Nejde o žádné nepodstatné věci. Není ani patřičně vyškolen obsluhující personál. A je ho nedostatek.

Negativní komentáře nepsali žádní protijaderní aktivisté, jak se Korejci snaží veřejnosti podsouvat, ale odborníci.

Ale je pravda, že Korejci sponzorují hokej v Třebíči.

V. Sejpal 3.9.2019 14:39

Takový průšvih to asi není, když KHNP čerstvě podepsala dohodu s Nawah Energy Company právě na údržbu jaderných reaktorů vBarakah.

A pokud jde o kategorii III+, tak to je spíš marketingový termín. Rozdíl oproti III je snad jen ten, že obsahují nějaké další pasivní prvky bezpečnosti. Druhý kontejtment je sice v některých zemích regulatorním požadavkem, sám o sobě není bezpečnostním opatřením. Navíc raktory EU-APR a APR1000, které KHNP nabízí do tendru u nás se dají považovat za Gen III+, protože pasivn bezpečnostní prvky obsahují.

Tak hokeji zdar!

M. Bárta 4.9.2019 8:09

Ano. Tato dohoda z července t.r. s provozovatelem JE Barakah (Nawah Energy Company) existuje. Těžko si lze představit, že taková dohoda by byla uzavřena s partnerem z jiné země. :-) :-) :-) Ale asi Arabové vědí, proč už dříve uzavřeli dohodu s EDF. Ta nedůvěra Korejce přímo rozzuřila a hned tam poslali nějakou delegaci.

Druhý kontejnment je velmi významným regulatorním požadavkem. Ten sice za normálního provozu nemá význam, ale může mít zásadní význam třeba jako ochrana proti nárazům letadel nebo proti teroristickým akcím.

Reaktory v SAE se staví zcela v jihokorejské režii. Podíl místních zdrojů je minimální. U nás Rosatom nabízí účast místních zdrojů na 80% !!

Také je zajímavé, proč SAE podepsaly nějakou smlouvu se španělskou společností Enusa Industrias Avanzadas týkající se jaderného paliva. Že by další oblast, kdy SAE zcela nedůvěřují KHNP?

Pro mne bude zásadní, kdy dostanou jihokorejské reaktory v Barakah licence k provozu.

F. Doušek 30.8.2019 9:57

Při jednom by tu mohli postavit i továrničku na jaderné palivo.


Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...