Pátek 10. července 2020svátek má Libuše, Amálie 30 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nabourali soukromí? Britové kvůli experimentu vyšetřují Facebook

Facebook - ilustrační | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facebook - ilustrační | foto: ČTK

LONDÝN Britští regulátoři vyšetřují americkou internetovou společnost Facebook kvůli jejímu psychologickému experimentu na uživatelích. Podle serveru BBC chtějí zjistit, zda firma neporušila zákony o ochraně osobních údajů, když experiment provedla bez souhlasu uživatelů.

Facebook v rámci experimentu zmanipuloval výběr příspěvků zobrazovaných uživatelům, aby zjistil, jakým způsobem se po jeho síti šíří emoce. Experiment se uskutečnil již v roce 2012. Firma o něm však informovala teprve minulý měsíc, a odstartovala tak vlnu kritiky.

Jste to co čtete

Výzkum dospěl k závěru, že uživatelé, kteří čtou převážně negativní příspěvky, jsou pak ve svých vlastních příspěvcích také spíše negativní. Stejně to podle výzkumu funguje také u pozitivních příspěvků.

Experiment trval týden a zahrnoval téměř 700 tisíc náhodně vybraných uživatelů, kteří nevěděli, že se ho účastní. "Je pochopitelné, že mnoho lidí znepokojuje, že s jejich chováním bylo pro vědecké účely manipulováno," řekla agentuře AP profesorka behaviorálních věd Suzy Moatová.

Facebook je největší komunitní sítí na internetu. Po celém světě ji alespoň jednou měsíčně používá více než miliarda lidí.

,

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.