26. ledna 2017 13:55 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nábytkářská dvojka Kika spustila e-shop. Rival IKEA ho má od podzimu

Prodejna nábytkářského řetězce Kika v Brně. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prodejna nábytkářského řetězce Kika v Brně. | foto: Kika

PRAHA Nábytkářský řetězec Kika spustil v Česku internetový obchod. Společnost tam nyní prezentuje osm tisíc výrobků, do budoucna chce online nabízet zhruba 20 tisíc položek nábytku a bytových doplňků.

Kika byla jedním z posledních větších prodejců nábytku, které on-line prodej neumožňovaly.

„Díky spolehlivému servisu jsme schopni doručit zboží kamkoli v Česku do tří pracovních dnů,“ uvedl šéf společnosti Jakub Střeštík. Firma již loni uvedla, že chce dosáhnout v budoucnu obratu online prodejů kolem miliardy korun. Některé nábytkové sestavy s možností individuálního plánování bude ale možné koupit pouze v prodejnách.

Konkurenční IKEA spustila e-shop loni na podzim. On-line prodej nabízejí i další velcí prodejci, například Sconto či Asko nábytek. V Česku se přes internet prodá asi desetina nábytku.

Podíl řetězce Kika na trhu s nábytkem dosahuje osmi procent, jde o dvojku na trhu po IKEA. Polovina trhu patří drobným prodejcům. Mezi další větší prodejce nábytku patří Sconto, Jysk, Asko-Nábytek a Möbelix CZ. Prodeje nábytku loni v Česku podle odhadu Asociace českých nábytkářů dosáhly 35,5 miliardy korun.

KIKA V ČESKU

  • Kika vykázala v Česku ve finančním roce 2014/2015 tržby 1,7 miliardy korun.
  • Zisk klesl ze 46 na 20 milionů korun. Do obchodních domů přišlo přes 900 tisíc platících zákazníků.
  • Nyní má společnost v Česku osm obchodních domů, stavbu tří dalších plánuje. Kika působí na českém trhu od roku 2005.
  • Původně rakouská rodinná společnost změnila v roce 2013 majitele a stala se součástí globálního holdingu Steinhoff International.

fotky

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!