Diskuse k článku: Nad zelenou energií v Česku se pomalu smráká

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 11
  • Poslední: 21.6.2011 11:43
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Langer 21.6.2011 11:43

Kterýpak hnusný zloděj

si ten článek zaplatil? A kdo krade, může i zabít! :-P

J. Kanioková 21.6.2011 10:35

Výborná zpráva ! Tenhle neobjektivní článek si strčte

za klobouk. Je tento oplakávaný směr zatím užitečný? Naopak !!! Nadělal hodně špatného, důsledky jsou dost drastické..

J. Blažek 21.6.2011 9:57

Co je zelená energie?

Jen HVH (hodně velký hlupák) může říkat fotovoltaickým elektrárnám postaveným na nejúrodnější půdě zelená energie !!!!!

F. Sladký 21.6.2011 7:38

Zelené zlo

Opět velmi nevyvážený článek - pravděpodobně PR nějakých výrobců panelů nebo tak něco ... prostě situace kdy elektriku kupuje za 3,5kč a prodává za 13kč je naprostý nesmysl a je dobře že to snad skončí.

J. Pospíšil 20.6.2011 21:37

Budoucnost země

Když tak , občas, sleduji společenské  a politické dění v této zemi, tak mně z toho vychází , že se stále více a více posunujeme mezi rozvojové země,jako kdybychom byli vedeni lidmi, budˇmálo informovanými, vzdělanými, a nebo těmi ,kteří si to přejí.

Alternativní zdroje energie jsou nutným zdrojem v budoucnosti pro celou planetu, ať chceme nebo ne.Je teď nákladná, ale její další  technický vývoj  jí za několik desítiletí zlevní. Je proto zapotřebí s tím začínat hned.Postup Česka je v tomto směru obrazem  ztráty výhledu do budoucna, v neprospěch celé společnosti, která bude za nějaká desetiletí křičet, proč jsme byli tak hloupí.

M. Třeštík 20.6.2011 22:22

Re: Budoucnost země

Pokud považujete za nějaký pokrok nebo rozvoj čehosi, když vyrábíte elektřinu 10-krát dráž než dokážete a ještě ji musíte krýt energií vyráběnou z fosilních paliv. Pak snadno můžete považovat tuto zemi za rozvojovou. Naopak velmi vzdělaní a informovaní lidé (především technici nebo ekonomové) moc dobře vidí, jak je zelená ideologie nebezpečná, jako na začátku minulého století ideologie fašismu. Nyní můžeme hovořit s čistým svědomím o zeleném nebo eko- fašismu. Tzv. obnovitelné zdroje v současném pojetí nikdy nebudou soběstačnými, je to jen cesta, jak z lidí udělat otroky a profituje z toho úzká skupina lidí.

Kolik bilionů bylo spláchnuto do zelených kanálů, místo toho aby tyto peníze mohli být použiti na výzkum jaderné energetiky (třeba).

T. Pansky 20.6.2011 23:32

Re: Budoucnost země ... Velmi dobre napsano.

Dale je treba znovu zduraznit, ze se zakonem o vyrobe elektriny z obnovitelnych zdroju prisla vlada CSSD.  Prave tento zakon (a pozmenovaci navrhy napr. poslankyne Sedive - CSSD) garantuje vyrobcum "zelene energie" lukrativni statni podporu.  Ta statni podpora nespadne z nebe.  Ta se do kasy musi vratit z nasich dani.  Ze je jidlo drazsi a drazsi ?  Podekujte CSSD.  Ze nejsou penize ve skolstvi ? Podekujte CSSD.  Ze roste cena energii ?  Podekujte CSSD.  Kdyz se ale divam na prognozovanou podporu CSSD v pristich volbach, potom si rikam, ze je vlastne vsechno v poradku.  Lide chteji byt chudi a platit vyssi dane.  Lide nechteji byt svobodni a uzivat vlastni rozum.  Alespon ne v teto zemi.  top0625top@live.com

V. Kain 21.6.2011 11:20

Re: Budoucnost země

Nesmíme zapomínat,že to byli právě socialisti kteří všichni v roce 2005 odhlasovali fotovoltaiku.Tedy přesně ti,co tak strašně milují pracující lid.Proto je jejich voliči milují i když si s nimi Paroubkové,Sobotkové,Ráthové,Škromachové vytírají zadek.

R. Tichý 21.6.2011 8:39

Re: Budoucnost země

citace: "Je teď nákladná, ale její další  technický vývoj  jí za několik desítiletí zlevní."

To je přesně ono, proč se do ní pouštět teď a vyvíjet ji? Notabene platit někomu za tyto neodzkoušené a neefektivní zdroje? Na to nemáme kapacity, rozvíjejme něco, co dobře umíme a zelenou technologii si koupíme za pár desítek let, až bude lacinější a účinnější.

J. Pernica 20.6.2011 20:56

Sláva

Ono je s těmi obnovitelnými zdroji díky jejich nestabilitě více problémů, než přináší užitku. Navíc jejich provoz je a využití je extrémně drahé.

J. Tachovský 20.6.2011 21:27

Re: Sláva

taky to beru jako dobrou zpravu

Najdete na Lidovky.cz