Středa 5. května 2021svátek má Klaudie 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nadílka pro skutečné zoufalce? Na drobnosti poslouží i benzinka, voucher koupíte kdykoliv

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Shutterstock

PRAHA Pořád jste si říkali, že na shánění dárků je ještě čas. Nejdříve jste prošvihli možnost jejich nákupu přes internet, většina e-shopů totiž garantovala doručené do Vánoc jen při objednání zhruba do poloviny prosince. A do přeplněných obchodů se vám nechtělo. Teď už se z toho ale vykroutit nedá. Štědrý den je totiž už za dva dny. Příliš velké kompromisy ovšem přesto dělat nemusíte. I v takto krátkém termínu se totiž ještě dá ledacos zařídit.

Pokud vše chcete vyřešit s co nejméně starostmi a co nejmenší časovou ztrátou, můžete zajet i na nejbližší benzinku. S opozdilci totiž na čerpacích stanicích každoročně počítají.

Kromě lahví s alkoholem a sladkostí tady můžete koupit také různou kosmetiku, hračky, ale také třeba dárkové poukazy. Například síť čerpacích stanic OMV nabízí poukázku nebo předplacenou kartu OMV Value Card. Poukázka stejně jako předplacená karta umožňuje jejímu držiteli natankovat u čerpacích stanic OMV, uhradit nákup ve VIVA shopech a gastro provozech nebo využít služeb mycích linek OMV Top Wash. Poukázky jsou v hodnotě 200 a 500 korun, karty pak v hodnotách 800, 1300 a 2500 korun. Platnost je v obou případech dva roky od jejich zakoupení. A skvělým dárkem může být i dálniční známka.

O víkendu otevřeno do večera

Ovšem možnosti jsou mnohem širší. Před námi je ještě víkend, kdy mají všechny obchody otevřeno standardně až do večera. A na Štědrý den pak ještě dopoledne.

Vypravit se tak můžete do běžného supermarketu. Kromě klasiky, jako jsou alkoholické nápoje, čaje, káva a podobně tu doslova za pár korun můžete někdy koupit i docela neotřelé dárky.

Třeba lahev Mlýnského pramene z Karlových Varů. Jeho stáčení bylo obnoveno po 16 letech. Dnes už ale tuto karlovarskou pitnou kúru můžete absolvovat bez problémů i mimo lázně, v pohodlí domova. Lahev o objemu 700 mililitrů s krásnou etiketou se dá pořídit za 35 korun. A kromě běžné obchodní sítě se dá koupit i v lékárnách.

Otevřeno mají samozřejmě i obchodní centra, tedy třeba obchody s módou, obuví, hračkářství, obchody s elektronikou, lékárny či knihkupectví. Nejen majitelům domácích mazlíčků, ale všem, kteří mají rádi přírodu, svobodu a dobrodružství, se bude líbit třeba kniha Zloděj psů. Jedná se o autobiografický rukopis Josefa Habase Urbana, který si vydobyl spisovatelskou slávu především románem Habermannův mlýn, jež se dočkal i filmové verze. Kniha stojí kolem 266 korun a k dostání je například v knihkupectvích Kosmas.

Pokud si na konkrétní dárek netroufáte, můžete koupit třeba dárkový poukaz na určitou hodnotu. Běžně je nabízejí třeba obchodní řetězce s módou či elektronikou.

Nákupy přes internet

Že se vám nikam nechce? Nevadí. I teď na poslední chvíli se dají některé zajímavé dárky nakoupit přes internet. Pokud máte děti, pak může být zajímavým tipem na dárek pro celou rodinu vstupenka do plzeňského Techmania Science Centra. Děti se dozvědí, jak které fyzikální jevy a chemické reakce fungují v praxi. A snadno se tu zabaví i dospělí. Dárkový poukaz na rodinné vstupné přijde na 680 korun, pro jednotlivce na 190 korun.

Dárkový poukaz na únikovou hru pro děti se pak dá pořídit za 800 korun. Zakoupit se online na stránkách eshop.techmania.cz. Stejnou možnost nabízí také iQlandia v Liberci. I tady můžete vstupenky zakoupit online 24 hodin denně pěkně z pohodlí domova. Po zaplacení si poukázku hned můžete stáhnout.

Stejně jednoduše můžete pořídit také například dárkový poukaz na pobyt v lázních. Jen musíte najít lázně, které umožňují nákup online.

V nabídce je mají například Lázně Poděbrady. Na webových stránkách lázní si tak stačí vybrat hodnotu poukazu, napsat vzkaz obdarovanému, kontakt na vás a zaplatit online platební kartou. Zvolit si můžete i vzhled voucheru, takže může mít i vánoční motiv. Ihned po zaplacení je pak poukaz připravený ke stažení. Pak ho jen stačí vytisknout a dát do nějaké pěkné obálky.

„Online voucher tak lze pořídit skutečně kdykoliv, třeba i 24. prosince dopoledne. Což je ostatně každoročně jeden z našich neprodávanějších časů,“ potvrzuje Ondřej Odcházel, obchodní ředitel Lázní Poděbrady.

V křečových žilách může být i litr krve, varuje primář Schütz

Home Credit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Viditelně rozšířené žíly, těžké nohy či pocit mravenčení. Potíže s křečovými žílami neboli varixy trápí v populaci...

Velký test samotestů na covid: Kapesní laboratoř vám dá naději, nikoliv jistotu

Home Credit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Chcete do práce nebo na návštěvu k příbuzným? Budete-li mít štěstí, třeba na vás vyjde vhodný test na covid. Pečlivě...

KOMENTÁŘ: Na dveře klepe obří inflace. A bát by se měla i česká vláda

Home Credit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium V Americe probíhá obří záchrana ekonomiky na dluh. Do toho všude zdražuje ropa i potraviny. Svět se opět začíná bát...

Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky
Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky

Mnoho drogerií nabízí hodně výhod, ale žádná jako ROSSMANN. Pro maminky je zde speciální program Rossmánek, díky kterému získáte výhodné slevy,...