20. ledna 2012 9:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nakladatelství Albatros začne natáčet filmy

Čtení pomáhá (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čtení pomáhá (ilustrační foto). | foto: Lidovky.cz

PRAHA Největší nakladatelský dům na českém trhu Albatros Media plánuje velkou expanzi. Chce vstoupit do filmového byznysu. Filmy podle svých nejúspěšnějších knih chce vyrobit už letos.

Novým byznysem největšího tuzemského nakladatelského domu bude filmový průmysl. Už do konce roku by se tak do českých kin mohl dostat některý z nejúspěšnějších titulů Albatrosu, třeba Deník malého poseroutky, román Haliny Pawlowské Velká žena z Východu nebo Tajná kniha Ireny Obermannové, které se prodaly desítky tisíc kusů.

ČTĚTE TAKÉ:


Spolupracovat na filmech by mohl Albatros Media podle svého šéfa a spolumajitele Michala Krejčího například se společností Bontonfilm. „Bontonfilm je zcela jistě jeden z našich potenciálních budoucích partnerů v oblasti filmových projektů. Rozhodně však není jedinou variantou na trhu,“ říká Krejčí a dodává, že kromě filmů chce nakladatelství zamířit i do rozhlasu a televizní branže.

Se zfilmovanými knihami se tak zřejmě už letos setkáme i na televizních obrazovkách. Albatros hodlá dále skupovat konkurenci Albatros plánuje výrazný růst i ve své původní branži vydávání knih. „Chceme, aby náš podíl na českém trhu letos vzrostl o desítky procent. Výborné ekonomické výsledky z předchozích let nám pro to vytvořily dostatečné zdroje,“ potvrzuje Krejčí.