27. dubna 2009 10:17 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nakupujte u IKEA, radí obětem Berlusconi

Silvio Berlusconi uprostřed houfu novinářů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Silvio Berlusconi uprostřed houfu novinářů. | foto: ČTK

ŘÍM Italský premiér Silvio Berlusconi opět „perlí“. Poté co řekl pětašedesáti tisícům obětí zemětřesení ve středoitalské L’Aquile, aby ztrátu domova a přestěhování do provizorních stanů brali jako „víkend v kempu“, jim nyní doporučil kupovat levný nábytek v IKEA.

„Stále tu zbývá asi třináct set volných bytů a místa v hotelích,“ řekl při návštěvě vesnice Onna, kde bylo epicentrum zemětřesení, které zdevastovalo především středověké město L’Aquila.

„Stačí jít do IKEA a za pár eur koupit nový nábytek,“ dodal italský premiér. „Zvažuji také, jak i tuto malou částku lidem nahradit,“ přidal ještě Berlusconi.

Italský premiér chce pomoci území zničenému zemětřesením i tak, že by se do něj přesunul plánovaný summit zemí skupiny G8. Ten se má v červenci odehrát na ostrově La Maddalena, což je turistický ráj poblíž Sardinie. Návrh má pomoci obnově poničeného města. Berlusconiho návrh ale ještě musejí posvětit ostatní vlády zemí G8.
afp, ond