22. března 2017 10:40 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Náš šéf se musí změnit, zní z Uberu. Uniklo video, jak se hádá s řidičem

Travis Kalanick, zakladatel a šéf společnosti Uber. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Travis Kalanick, zakladatel a šéf společnosti Uber. | foto: Wikimedia Commons

SAN FRANCISCO Americký provozovatel alternativní taxislužby Uber Technologies chce napravit svou poškozenou pověst a zlepšit firemní kulturu. Reaguje tak na sérii nepříznivých událostí, včetně obvinění ze sexuálního obtěžování vzneseného bývalou zaměstnankyní či videozáznamu hádky šéfa podniku Travise Kalanicka s jedním z řidičů, který si stěžoval na pokles sazeb.

„Potřebujeme více lidskosti v přístupu k řidičům,“ uvedla v úterý Rachel Holtová, která má na starosti aktivity Uberu ve Spojených státech a Kanadě. Dodala, že firma přehodnocuje veškerou svou činnost.

Podle členky správní rady Arianny Huffingtonové počítá Uber s Kalanickovým setrváním ve funkci generálního ředitele. „Rada má v Travise důvěru,“ řekla Huffingtonová. Dodala nicméně, že Kalanick musí změnit svůj styl vedení.

Kalanick se telefonické konference nezúčastnil, podle firmy je zaneprázdněn hledáním vhodného kandidáta do nově vytvořené funkce provozního ředitele. Kalanick po únorovém incidentu s řidičem připustil, že potřebuje při vedení podniku pomoc.

Uber minulý měsíc najal bývalého amerického ministra spravedlnosti Erika Holdera, aby vyšetřil obvinění ze sexuálního obtěžování, která vznesla bývalá zaměstnankyně Susan Fowleová. Huffingtonová uvedla, že výsledky vyšetřování budou zveřejněny do konce dubna.

Mobilní aplikace Uber.
Budoucnost české taxislužby - výstupy z pracovní skupiny ministerstva dopravy.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!