3. prosince 2012 14:18 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Natland prodal svůj podíl v Pražských službách neznámé firmě

Pražská spalovna - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská spalovna - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Investiční skupina Natland Group prodala svůj podíl 17,3 procenta ve společnosti Pražské služby firmě Northward Holding Limited. Hodnota transakce zatím není známá. O odkup podílu usilovala také Praha, která je většinovým vlastníkem. Chtěla tím získat větší kontrolu nad nakládáním s odpady v hlavním městě.

Podle zaslaného vyjádření firmu Northward Holding Limited ovládá podnikatel Jaroslav Otenšlégr. V údajích českého obchodního rejstříku není možné informaci ověřit. Některé údaje na internetu ukazjí, že společnost je registrována od dubna 2006 na Novém Zélandu.

"Zájem prodat svůj podíl jsme v souvislosti se ztrátou zastoupení v dozorčí radě oznámili veřejně koncem loňského roku. Vážný zájem o náš podíl projevilo i hlavní město Praha, nový kupec ale předložil zajímavější nabídku a jednání s ním byla rychlejší. Cenu transakce komentovat nebudeme," uvedl mluvčí Natland Group Rostislav Starý.

Pražské služby vykázaly zisk přes 80 milionů

Praha si hodnotu podílu Natlandu nechávala už dříve ocenit, podle jejích posudků se mohla pohybovat zhruba mezi 350 a 720 miliony korun.

Natland byl největším minoritním vlastníkem Pražských služeb, svůj podíl koupil v červnu 2011. Praha vlastní v Pražských službách necelých 77 procent akcií.

Pražské služby se v hlavním městě starají o svoz komunálního odpadu, před časem získaly také miliardovou zakázku na letní a zimní úklid. Firma loni hospodařila se ziskem 82,6 milionu korun, což je 16 procent méně než v roce 2010.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz