Sobota 30. května 2020svátek má Ferdinand 16 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Natland prodal svůj podíl v Pražských službách neznámé firmě

Pražská spalovna - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pražská spalovna - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Investiční skupina Natland Group prodala svůj podíl 17,3 procenta ve společnosti Pražské služby firmě Northward Holding Limited. Hodnota transakce zatím není známá. O odkup podílu usilovala také Praha, která je většinovým vlastníkem. Chtěla tím získat větší kontrolu nad nakládáním s odpady v hlavním městě.

Podle zaslaného vyjádření firmu Northward Holding Limited ovládá podnikatel Jaroslav Otenšlégr. V údajích českého obchodního rejstříku není možné informaci ověřit. Některé údaje na internetu ukazjí, že společnost je registrována od dubna 2006 na Novém Zélandu.

"Zájem prodat svůj podíl jsme v souvislosti se ztrátou zastoupení v dozorčí radě oznámili veřejně koncem loňského roku. Vážný zájem o náš podíl projevilo i hlavní město Praha, nový kupec ale předložil zajímavější nabídku a jednání s ním byla rychlejší. Cenu transakce komentovat nebudeme," uvedl mluvčí Natland Group Rostislav Starý.

Pražské služby vykázaly zisk přes 80 milionů

Praha si hodnotu podílu Natlandu nechávala už dříve ocenit, podle jejích posudků se mohla pohybovat zhruba mezi 350 a 720 miliony korun.

Natland byl největším minoritním vlastníkem Pražských služeb, svůj podíl koupil v červnu 2011. Praha vlastní v Pražských službách necelých 77 procent akcií.

Pražské služby se v hlavním městě starají o svoz komunálního odpadu, před časem získaly také miliardovou zakázku na letní a zimní úklid. Firma loni hospodařila se ziskem 82,6 milionu korun, což je 16 procent méně než v roce 2010.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Plynovod Nord Stream 2. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit
Máte svou sedačku plnou skvrn? Poradíme vám, jak s nimi zatočit

Malé odolné flíčky na sedačce obvykle nikdo neřeší, případně přes ně prostě přehodí deku. Jenže pokud máte doma dítě nebo domácího mazlíčka, nevyhnete se ani pořádným flekům. Jak se jich zbavit?