Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 22 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

‚Natvrdo pokračujeme v pondělí‘. Slováci dál bojují stávkou s koncernem VW

Slovenský Volkswagen stávkuje. Několik tisíc pracovníků se časně ráno 20.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slovenský Volkswagen stávkuje. Několik tisíc pracovníků se časně ráno 20.... | foto: ČTK

BRATISLAVA Zaměstnanci bratislavské továrny automobilky Volkswagen po krachu jednání vedení podniku s odbory pokračují ve stávce za vyšší mzdy a zlepšení pracovních podmínek. Na rozdíl od předchozích dnů už lidé neprotestují před závodem.

Tam by se podle odborového předáka Zoroslava Smolinského měli opět sejít v pondělí, pokud mezitím nedojde k dohodě na úpravě platů.

„Stávka stále probíhá. Natvrdo pokračujeme opět v pondělí. To znamená, že v pondělí se zde uvidíme v plné zbroji. Chceme, aby se lidé zregenerovali, oddechli si a aby byli o víkendu s rodinami,“ vzkázal Smolinský zaměstnancům prostřednictvím sociální sítě z prostranství před závodem, kde se nespokojení zaměstnanci automobilky v uplynulých dnech shromažďovali místo nástupu do práce.

Odhadem několik tisíc pracovníků se časně ráno shromáždilo u bratislavské...

Pracovníci Volkswagenu, což je největší soukromý zaměstnavatel na Slovensku, vstoupili do stávky v úterý. První stávce v šestadvacetileté historii společnosti Volkswagen Slovakia předcházelo neúspěšné kolektivní vyjednávání.

Od zahájení stávky se zástupci vedení podniku a odbory sešli na dvou jednáních, která ale nevedla k dohodě. Odbory slevily z původního požadavku na jednorázové zvýšení tarifních mezd o 16 procent pro více než dvanáct tisíc zaměstnanců podniku a přišly s návrhem na růst mezd o celkem 13,9 procenta ve dvou krocích.

Automobilka jen mírně vylepšila svou dřívější nabídku, a to na zvýšení platů postupně o celkem devět procent a vyplacení jednorázových příspěvků ve dvou termínech.

Stávka ochromila produkci sportovně-užitkových vozidel (SUV), například vozů Volkswagen Touareg a Audi Q7. V omezeném režimu se firmě podařilo udržet produkci malých vozů.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!