22. června 2011 13:54, aktualizováno  18:36 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nehoda nebyla náhoda. Chtějí Cupku odstranit?

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Insolvenční správce Sazky Josef Cupka | foto: AK Josef Cupka

PRAHA Způsob nehody, při níž insolvenčního správce Sazky Josefa Cupku v úterý přejelo auto, naznačuje, že nešlo o náhodu. Cupka proto nehodu dnes ohlásil na policii. Sdělila to Cupkova mluvčí Lenka Tichá. Cupkův tým má podle ní navíc signály, že se v médiích připravuje proti správci diskreditační kampaň. Bývalý šef Sazky Hušák celou věc označil za konspirační teorii.

Incident se odehrál v úterý dopoledne na Karlově náměstí. Cupku při přecházení přechodu srazil stříbrný vůz značky Škoda řízený ruským státním příslušníkem.

ČTĚTE VÍCE:


"Jsou tu indicie, že nešlo o náhodu. Auto zastavilo před přechodem, ale pak se prudce rozjelo v okamžiku, kdy byl Cupka v polovině vozovky. Pak jej chvíli vláčelo na kapotě," uvedla Tichá.

Přestože prý nehoda vypadala hrozivě, Cupka vyvázl jen s lehčími zraněními a může dál pokračovat ve své práci.

Konspirační teorie?
"Je zvláštní, že člověk, který tvrdí, že ho údajně srazilo auto a vláčelo  ho několik metrů, nezavolá hned policii, ale místo toho několik hodin poté začne konspiračními teoriemi zásobovat média a policii vše oznámí teprve druhý den," reagoval bývalý šéf Sazky Aleš Hušák, kterého z funkce ředitele odvolal právě Cupka.

"Událost se jeví velmi nestandardně také v kontextu s tím, že tým insolvenčního správce má signály, že se připravuje na insolvenčního správce jako současného šéfa Sazky diskreditační kampaň, která by se mohla v médiích objevit už příští týden, " podotnkula Tichá.

Vše o kauze Sazka

Cupka byl jmenován předběžným insolvenčním správcem Sazky 21. února, později byl jmenováni insolvenčním správcem, kterým je dosud. Bývalý ředitel Sazky Aleš Hušák jej obvinil z podjatosti.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?