13. září 2018 18:20, aktualizováno  18:26 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejbohatší muž světa Bezos dá přes 43 miliard na podporu rodin bez domova

Jeff Bezos. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeff Bezos. | foto: Joshua RobertsReuters

NEW YORK Zakladatel a ředitel internetového prodejce Amazon.com Jeff Bezos zřídil fond Day One Fund na podporu rodin bez domova a vybudování zařízení pro předškolní vzdělávání. Fond by měl mít v počátku k dispozici dvě miliardy dolarů (43,7 miliardy Kč), oznámil Bezos ve čtvrtek na Twitteru.

Bezos je nejbohatším člověkem moderní historie. Kritici ho již dlouho vyzývají, aby své miliardy poskytl na dobročinnost, napsal zpravodajský server CNBC.

Část peněz z fondu má sloužit na pomoc rodinám bez domova. Druhá část bude použita na vytvoření sítě nových, neziskových předškolních zařízení v komunitách s nízkými příjmy, uvedl Bezos.

Agentura Bloomberg v červenci uvedla, že Bezos se stal nejbohatším člověkem v moderní historii, když hodnota jeho majetku překonala 150 miliard USD. Bezos je také zakladatelem raketové společnosti Blue Origin a majitelem The Washington Post.

13.září 2018 v 17:00, příspěvek archivován: 13.září 2018 v 18:26

https://t.co/2GlgjztK1u

Američtí miliardáři často věnují část svého majetku na charitu. V roce 2010 Warren Buffett a Bill Gates zahájili kampaň, jejímž cílem je získat další mimořádně bohaté, aby se k nim připojili a věnovali alespoň polovinu svého majetku na charitu. Od té doby se k nim přidalo více než 170 lidí, mezi nimi Mark Zuckerberg či David Rockefeller.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?