Pondělí 12. dubna 2021svátek má Julius 10 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejen noční party a levné pivo. Praha chce zlepšit svůj obraz v cizině

Dánové si v Praze užívají. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dánové si v Praze užívají. | foto: MAFRA - Milan Bureš

PRAHA Pražská informační služba hledá firmu, která ji bude v zahraničí propagovat na internetu. Jejím úkolem bude připravit kampaň třeba pro Facebook nebo YouTube. Předpokládaná hodnota zakázky je osm milionů korun. Praha dále hodlá nakoupit inzertní prostor za 30 milionů korun.

Kampaň má změnit vnímání Prahy a vylepšit její obraz. Zaměřena bude na země, z nichž do české metropole přijíždí nejvíce turistů. Řada z nich považuje Prahu především za dobré místo pro levné nákupy, noční párty a pití laciného piva.

Do Prahy má také nalákat více návštěvníků mimo hlavní sezonu, tedy třeba v říjnu a listopadu nebo únoru a březnu. Nabídnout by jim měla především gastronomii, romantiku, sport, kulturu a nakupování.

ČTĚTE TAKÉ:

Turisty má oslovit například videoklipy na serverech typu YouTube, komunikací na sociálních sítích nebo reklamou na bannerech. "Zásadním komunikačním kanálem by se v plánované komunikační kampani měl stát Facebook," píše se v zadávací dokumentaci.

PIS chce do Prahy přivést třeba svatebčany, školní skupiny, návštěvníky festivalů, filmové štáby nebo lidi s menšinovým sexuálním zaměřením. Soustředí se hlavně na turisty z Německa, Ruska, Velké Británie, Itálie, Nizozemska, USA, Číny, Izraele, Jižní Koreje a Japonska.

ČTĚTE TAKÉ:

Po výběru vítěze zakázky bude následovat výběrové řízení na nákup inzerce v médiích za 30 milionů korun, řekla Bártová. Obě kampaně budou trvat do konce roku 2016, PIS - PCT již na ně má vyčleněné peníze, které získala od magistrátu. Vedení hlavního města již odsouhlasilo jejich použití.

"V letošním roce také dokončíme plánovanou proměnu webových stránek prague.eu, které budou svým vzhledem a funkčností korespondovat s těmi nejlepšími turistickými portály světa," uvedla ředitelka PIS Nora Dolanská.

,

Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...

Advantage Consulting, s.r.o.
ÚČETNÍ (AŽ 30 000 KČ)

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 24 000 - 30 000 Kč