Diskuse k článku: Nejhorší zákon roku? Podle firem vyhrává postih švarcsystému

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 25.5.2012 7:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Šrámek 25.5.2012 7:21

Uměle vytvořený problém!

Tak zvaný ,,švarcsystém" je jen uměle vyvolaný problém za účelem maskování skutečného podvádění státní pokladny.(FÚ).Například,nevyplatí se a ani nemá každá firma dostatek financí na placení všech údržbářů a pod.Provádět takovou práci na živnostenský list jednotlivci nelze.Stejně tak nárazové zaměstnání více lidí.Ovšem pokud najme na takovou práci agenturu,je to v pořádku.Jenže taková agentura někdy nejenže neplatí daně,ale mnohdy ani zaměstnancům.O tom,že patří tomu a tomu právníkovi,odborovému funkcionáři,že firemní úředník dostal zaplaceno za její nájem si jen štěbetají vrabci na střeše.Tak zvaná práce přes agenturu,to je ten neškodlivější činitel v zaměstnávání a následného odvádění daní ,pojištění,včetně zaměstnávání doslovných otroků z ciziny.Ale všichni unisono volají ,,švarcsystém" je brzda,zločin a pod.Co je špatného na faktu,že jako svářeč budu vykonávat práci třeba u dvou firem najednou na svůj živnostenský list?Když u jedné rozsah práce bude 4 hodiny za den a u té druhé třeba také?Zadat to s.r.o. firmě lze,pracovní agentuře rovněž,ale jednotlivci ne.Při smlouvě s agenturou také nikdo nesleduje čí je pracovní zařízení a nástroje.Finanční úřad by si po oznámení už měl dokázat najít živnostníka a jeho daňové záznamy.

J. Balcar 25.5.2012 5:00

Chudák švarc...

Podle nové legislativy musí být na pracovišti pracovní smlouva. Řidič má pracoviště v autě, v garáži, u zákazníka. Dělník může pracovat v dílně, nebo opět u zákazníka, pořád musí mít na dosah ruky pracovní smlouvu. Když zůstane smlouva v kanceláři, běda ! Dodatečné předložení se nebere.

Považuji to za naprostou buzeraci, neboť pokud mám všech svých X zaměstnanců přihlášených řádně k platbám na SZ a ZP a řádně za ně léta platím, mohu snadno dokázat, že jsem smlouvu narychlo nesepsal.