Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

Nejlepší investice pod sluncem. Kdo vydělává na solárním švindlu?

Viktor Kožený před lety přitáhl svým heslem "Jistota desetinásobku" statisíce lidí ke kuponové privatizaci. Zákon vstřícný k obnovitelným zdrojům energie podobně motivoval stovky podnikatelů a firem k investici do fotovoltaických elektráren. Nastavení výkupní ceny totiž přináší jejich vlastníkům jistotu sedminásobku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Bocek 21.9.2010 7:59

Tolik ,kolik unese hloupý český spotřebitel !

Tak například jedna z těch menších Tuchlovice na Kladensku číslo 10. 16 000kW instalovaného slunečního výkonu, kráte 8760 ročních hodin kráte pitomých  0,13 (roční koeficient využití FVE ) vyrobí 18,22 GWh elektrické energie ,kráte 10 korun zlodějského rozdílu ( rozdíl mezi povinnou výkupní cenou FVE a skutečnou cenou normální energie. Výsledek ročně tato elektrárna vysaje z  ekonomického prostředí ČR 182,2 miliónů korun ( za 20 garantovaných roků 3,64 miliard korun ). Pane Míle víte ,že spoluúčastí na těchto projektech ekonomicky spoludrancujete Českou republiku?!

T. Kafka 23.9.2010 10:51

Re: Tolik ,kolik unese hloupý český spotřebitel !

Českou Republiku spoludrancují hlavně ti, díky jejichž hlasům si solární lobby prosadila garantované výkupní ceny - voliči zelených a ČSSD.

Jo, za blbost se platí, a rozumní politici (např. Mach ze Strany Svobodných Občanů) na to, koli nás bude stát solární podvod, upozorňovali od začátku. A takoví, jako vy je posílali do vyvítekam.

A. Bocek 21.9.2010 7:48

Kolik

P. Fiala 17.9.2010 15:51

Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s.?

Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s. v řádu desítek-stovek miliard Kč každý rok?

Podíl na spotřebě el.energie z obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny v Česku bude 13 procent za několik roků (v solárních panelech se již nic "nevyrábí" jen se získává a "palivo" je zdarma, nehledě na provozní náklady). 

Voliči nesmí připustit, aby se zvětšoval výkon Jaderné Elektrárny Temelín, výkon již nebude potřeba. Stálo by všechny daňové poplatníky asi. 500 miliard Kč!!!

Doufám, že nějaký kontrolní úřad EU dokončí šetření státního monopolu ČEZ a.s., který pomocí fúzí získal krajské energetické firmy a následně prodal 49% akcií, aniž veřejnost ví komu..

K úplatkům: Když jde o státní investici v řádu desítky miliónů je možný úplatek asi tak 1 milion pro 2-3 lidi. Když jde o státní investici v řádu stovek miliard je možný úplatek asi tak 10 miliard Kč a tomu odpovídá i počet lidí, kteří spolupracují.

J. Blažek 18.9.2010 20:40

Re: Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s.?

Fotovoltaické elektrárny postavené na českých polích je největší zhovadilost, která mohla nastat. Půda je základní prostředek obživy a jak známo, jíst musí každý a dovozy potravin jsou čím dál dražší a cizí jídlo nechutnější a přiotrávemé Éčky. Navíc oplocené rozsáhlé plochy brání volnému pohybu zvěře a devastují přírodu. Jedná se o čin vysloveně protiekologický.

T. Kafka 23.9.2010 10:52

Re: Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s.?

"Jedná se o čin vysloveně protiekologický." ... a odhlasovaný Zelenými a ČSSD. Nezapomeňte na jim při volbách poděkovat.

J. Blažek 18.9.2010 20:42

Re: Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s.?

Nikde v celé západní Evropě ani v USA či v Kanadě takové svinstvo nepřipustili!

S. Jindřich 20.9.2010 15:29

Re: Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s.?

je jen otázkou času kdy nastoupí občanská neposlušnost a sabotáže...

Z. vintr 20.9.2010 16:42

Re: Kdo vydělává na švindlu ČEZ a.s.?

Už je toho fakt dost!!!!!!!!!!


Máme podvyživené děti? Trend „zdravého“ stravování je tragický, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Špenát je hnusný, rajčata taky. Do školní jídelny nechodíme, tam nám nechutná. Jíme jen špagety a pizzu. A tak dál....

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Měření teploty u vstupu do pardubické nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Generace nevzdělaných dětí. Jen málokdo dělá při distanční výuce pokroky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Je osm hodin ráno, učitel zakládá virtuální místnost, do které se postupně připojí žáci. Jednomu nejde mikrofon,...