16. srpna 2012 15:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejlepším místem pro život je Melbourne, z Evropy boduje Vídeň

Melbourne | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Melbourne | foto: Shutterstock

Melbourne, druhé největší město Austrálie, se stalo již podruhé nejlepším místem pro život. Žebříček se od loňska příliš nezměnil. Na paty australské metropoli šlape již tradičně Vídeň, zatímco na třetí a čtvrté místo se propadly kanadské metropole Vancouver a Toronto.

Průzkum životních podmínek v jednotlivých městech provádí od roku 2002 The Economist Intelligence Unit. Posuzuje města podle pěti kritérií: stabilita, zdravotnictví, kultura a životní prostředí, vzdělávání a infrastruktura.

Nejlépe většinou dopadnou středně velká města ve vyspělých zemích s relativně nízkou hustotou obyvatelstva. V letošním žebříčku se nejlépe umístila australská a kanadská města.

Jak se žije v Asii?

Japonská Osaka skončila jako dvanáctá a umístila se nejlépe ze všech asijských zemí. Osmnácté skončilo Tokio. Překvapením byl Hongkong, který obsadil až 31. místo. Ve Spojených státech se stalo nejlepším městem pro život Honolulu, které bylo až 26., sekundoval mu Pittsburg.

Deset měst, ve kterých se žije nejlépe
Město Země
1.MelbourneAustrálie
2.VídeňRakousko
3.VancouverKanada
4.TorontoKanada
5.CalgaryKanada
6.AdelaideAustálie
7.SydneyAustrálie
8.HelsinkyFinsko
9.PerthAustrálie
10.AucklandNový Zéland


apeAlena Pecháčková

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz