16. března 2009 11:19 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejlepší ukazatel na trhu? Simpsonovi

Zesměšňování problému, který zasahuje reálné životy mnoha vlastníků domů, může být důkazem toho, že to nejhorší z hypoteční krize už máme za sebou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zesměšňování problému, který zasahuje reálné životy mnoha vlastníků domů, může být důkazem toho, že to nejhorší z hypoteční krize už máme za sebou. | foto: FOXReprofoto

PRAHA Bankrot nebo nečekaný zisk se v době masových médií přelije do centra zájmu investorů, až když se o ně začne zajímat Wall Street Journal. V současné ekonomické krizi se ale největším ekonomickým listům objevil zdatný konkurent. Trh reaguje na to, co se děje v kresleném seriálu Simpsonovi. A populární rodina v posledním dílu kvůli nesplacené hypotéce přišla o dům.

Analytici proto okamžitě začali spekulovat, jestli se jedná o signál, že je hypotéční krize v Americe u konce. "Zesměšňování problému, který zasahuje reálné životy mnoha vlastníků domů, může být důkazem toho, že to nejhorší z hypoteční krize už máme za sebou," píše Jonathan Hoeing z WSJ.

Pokud by byly jeho odhady správné, nejednalo by se o první případ, kdy Simpsonovi zahýbali trhem. Například v dubnu 2002, když Bartovu webovou šou koupila internetová společnost, začal opětovný nástup technologických společností na burze, které se tehdy odrazily od svého absolutního minima.

Lidovky.cz