21. května 2016 16:06 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejlevněji se opijete v Praze, radí turistům britská pošta

Mladí lidé konzumují alkohol - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mladí lidé konzumují alkohol - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

LONDÝN Pokud si jako turisté chcete v oblíbených evropských destinacích po večerech dopřát drink, pak je nejlevnější volbou Praha a další města na východě kontinentu, nejdráž naopak vyjde alkoholové opojení ve španělském přímořském letovisku Marbella. Vyplývá to z žebříčku, který pro své klienty sestavila britská pošta a v němž zkoumala ceny alkoholických nápojů v celkem 16 městech.

O průzkumu informoval deník The Independent.

Britská pošta svým klientům poskytuje možnost výměny valut a před obdobím letních dovolených jim pravidelně doporučuje místa, kde za cestování utratí nejméně. Letos se soustředila na téma alkohol a srovnala celkem 16 evropských měst podle průměrné ceny 12 vybraných alkoholických nápojů jako jsou například pivo, víno, míchané nápoje nebo třeba martini.

Kolik za večírek?

Praha v žebříčku obsadila první místo, protože účet za alkoholické nápoje by byl v české metropoli vůbec nejlevnější - dosáhl by v průměru 29 liber (asi 1000 korun). Jen o libru více by turista podle britské pošty vydal v Budapešti a levně by ho večírek vyšel i v Krakově, kde by utratil 34 liber (1200 korun). Zhruba 50 liber (1740 korun) by za stejnou objednávku zaplatil v Rize, v Londýně by utratil 61 liber (2130 korun) a v nejdražší Marbelle 72 liber (2500 korun).

ČTK