24. září 2012 17:00 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejoblíbenější značkou v Británii je Apple. Předčila i Aston Martin

Vchod budovy Yerba Buena Center, do kterého Apple svolal novináře na mimořádnou tiskovku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vchod budovy Yerba Buena Center, do kterého Apple svolal novináře na mimořádnou tiskovku | foto: ČTK

LONDÝN Firma Apple se ve Velké Británii stala nejoblíbenější značkou. Porazila i automobilku Aston Martin, která posledních šest let v žebříčku CoolBrands vedla.

Hned za Applem se umístila webová stránka YouTube. Brity milovaný Aston Martin skončil až na třetím místě.

20 nejoblíbenějších značek ve Velké Británii

1.Apple
2.YouTube
3.Aston Martin
4.Twitter
5.Google
6.BBC iPlayer
7.Glastonbury
8.Virgin Atlantic
9.Bang & Olufsen
10.Liberty
11.Sony
12.Bose
13.Haagen-Dazs
14.Selfridges
15.Ben & Jerry's
16.Mercedes-Benz
17.Vogue
18.Skype
19.Nike
20.Nikon

Sociální síť Twitter se umístila čtvrtá, po ní následoval internetový vyhledávač Google. Na pátém místě skončilo britské veřejnoprávní rádio BBC iPlayer. Výsledky CoolBrands zveřejnil server BBC.

O výsledcích rozhodlo 3000 spotřebitelů a 39 renomovaných odborníků.  Ankety se poprvé účastnil Twitter a Skype. Firma Nikon, která vyrábí fotoaparáty se mezi prvními dvaceti umístila po jedenácti letech.

Z žebříčku letos vypadly i takové luxusní značky jako Ferrari, Chanel, Maserati nebo módní ikony Vivienne Westwoodová a Alexander McQueen.

Zajímavým faktem je, že čtvrtina ze společností, které se v první dvacítce objevily, poskytují své služby zadarmo.

"Žijeme v době, kdy už netoužíme po luxusu, ale po levnějších značkách, které nám přinášejí potěšení," řekl Stephen Cheliotis, předseda CoolBrands .

Nejlépe dopadl největší internetový server pro sdílení video souborů YouTube, který loni obsadil desátou příčku a letos se vyšplhal na druhé místo.


apeAlena Pecháčková

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!