6. října 2009 10:28 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Nejstarší porcelánku v Čechách koupil ruský podnikatel

Porcelánku Haas a Czjzek v Horním Slavkově její majitelé prodali ruskému podnikateli Ruslanu Sajfulinovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porcelánku Haas a Czjzek v Horním Slavkově její majitelé prodali ruskému podnikateli Ruslanu Sajfulinovi. | foto: Reprofoto

HORNÍ SLAVKOV Porcelánku Haas a Czjzek v Horním Slavkově její majitelé prodali ruskému podnikateli Ruslanu Sajfulinovi. Cena transakce nebyla zveřejněna, trojice původních vlastníků se nechce k prodeji vyjadřovat.

Za své obchodní podíly však měli Michal Hloucha, Zdeněk Uhlíř a Jitka Neumannová obdržet celkem 140.000 amerických dolarů (asi 2,4 milionu korun). Uvádí to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD) v regionální příloze.

Kromě obchodního podílu měl podle MfD převzít Sajfulin také závazky firmy.

Porcelánku Haas a Czjzek v Horním Slavkově její majitelé prodali ruskému podnikateli Ruslanu Sajfulinovi.

Zůstatek dosud nezaplaceného úvěru porcelánky u České spořitelny činil 12,4 milionu korun, u Komerční banky přes 2,1 milionu korun a dalších 3,5 milionu korun u UniCredit Bank. Jako jednatel bude továrnu nadále řídit Hloucha. MfD řekl, že se chystá rozšíření výroby o 20 procent a v průběhu tří měsíců má počet zaměstnanců vzrůst ze 170 na 210.

Hornoslavkovská porcelánka naposledy zveřejnila výsledky hospodaření v obchodním rejstříku za rok 2007. Tehdy skončila v zisku 1,1 milionu korun, když jí meziročně poklesl zhruba o 400.000 korun.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!