6. října 2016 18:24 Lidovky.cz > Byznys > Firmy a trhy

Největší český bankovní obchod historie? Developer P3 si od bank půjčil 38 miliard

Peníze, ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze, ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Developer P3 (dříve PointPark Properties) si od pěti bank v Česku a na Slovensku půjčil 1,4 miliardy eur (zhruba 38 miliard korun). Refinancuje tak půjčky, které mu poskytla americká banka Morgan Stanley. Uvedl to ve čtvrtek server Euro.cz s tím, že jde zřejmě o největší český bankovní obchod historie.

Celkem 720 milionů eur firmě půjčily ČSOB, Komerční banka, Česká spořitelna a UniCredit. Tyto peníze použije developer na aktiva v ČR a na Slovensku. Raiffeisen Bank International k tomu poskytne peníze na refinancování rumunských aktivit.

„Jedná se o největší transakci v letošním roce a pravděpodobně i největší v České republice za celou dobu novodobé historie,“ sdělila serveru ředitelka útvaru Financování nemovitostí ČSOB Lenka Kostrounová.

Společnost P3 má sídlo v Praze a působí v devíti evropských zemích. Vlastní 163 skladů s celkovou rozlohou přes tři miliony metrů čtverečních. Vlastníky firmy jsou od roku 2013 TPG Real Estate a Ivanhoé Cambridge. Po jejich příchodu v roce 2013 developer zahájil výraznou expanzi, kdy se rozloha jeho budov rozrostla o 1,3 milionu metrů čtverečních.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz